III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 01.05.2022 R.

 

 1. Dziś koniec Tygodnia Miłosierdzia. Dziękujemy za zebrane pieniądze do puszek na cele Caritas. Zebraliśmy i przekazaliśmy Caritas Diecezjalnej 2110 zł.
 2. W piątek był ostatnim dniem funkcjonowania naszego punktu pomocowego dla Uchodźców. Zamieszkujący naszą gminę Uchodźcy zostają wprowadzani w system pomocy rządowej – zatem otrzymują pomoc przez osoby przyjmujące ich do siebie. W razie jakiejkolwiek potrzeby zapraszamy do naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maryjnego – zapraszamy codziennie od dziś na nabożeństwa majowe o godz. 17.40 – Nabożeństwo będzie bez czytanek majowych, abyśmy podczas mszy św. mogli mówić homilię – zwłaszcza zależy nam na obecności i animacji dzieci, które będą prawie przez cały maj przeżywać swój biały tydzień w poszczególnych grupach.
 4. Adoracja ze wspólnotą św. Józefa w poniedziałek od godz. 16.30. Po mszy św. wieczornej wspólnota ma swoje spotkanie formacyjne.
 5. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – msze św. w Kożuchowie o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 – zapraszamy na Eucharystię w intencji Ojczyzny na godz. 12.00. W kościołach filialnych – porządek mszy św. niedzielny.
 6. W środę 4 maja wspomnienie św. Floriana – Zapraszamy na mszę św. w intencji naszej Kożuchowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.
 7. W środę po mszy św. zmiana tajemnic żywego różańca oraz modlitwa adoracyjna do godz. 21.00 w intencji pokoju.
 8. W czwartek zapraszamy na mszę św. w intencji powołań – po mszy św. adoracja w ciszy oraz spotkanie wspólnoty Przyjaciół Paradyża
 9. Również w czwartek 5 maja na godz. 19.30 do salki zapraszamy osoby, które były zaangażowane w festyn parafialny – chcielibyśmy dowiedzieć się o sposobie dotychczasowej organizacji oraz ustalić termin tego wydarzenia.
 10. W pierwszy piątek miesiąca adoracja wraz ze wspólnotą Intronizacji o godz. 17.00 – w czasie adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową.
 11. W sobotę 7 maja o godz. 6.30 godzinki ku czci Niepokalanej. Z racji pierwszej soboty miesiąca księża Kamil i Wojciech odwiedzą swoich chorych przed południem.
  Michał odwiedzi chorych w drugą sobotę 14 maja przed południem.
 12. W sobotę nasi ministranci wyjeżdżają z ks. Michałem na diecezjalną pielgrzymkę Służby Liturgicznej do Paradyża. Nasi ministranci zagrali w piątek mecze w Strefowej Rozgrywce Ligi Ministrantów – w kategoriach Junior Starszy, Junior Młodszy, Młodzik – gdzie zajęli I miejsca. Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia w sobotnich turniejach finałowych w Paradyżu.
 13. W przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 1.
 14. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, oraz te które wpływają na konto parafialne.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zdzisław Nowak. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

nr telefonu do parafii 780 140 833.