VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 22.05.2022 R.

 

 1. Dziś pragniemy ucieszyć się wydarzeniem I Komunii św. dzieci w kościołach filialnych w Solnikach i Stypułowie. Zapraszamy dzieci i rodziny do uczestnictwa w „białym tygodniu” w tych kościołach codziennie o godz. 16.30.

 

 1. Dziś również w kościele parafialnym w Kożuchowie na mszy św. o godz. 12.30 przeżywamy uroczystość Rocznicy I Komunii św. Dzieci Rocznicowe wyjeżdżają do Grodowca sobotę 28 maja.

 

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.40.

 

 1. Poniedziałek, wtorek i środa to dni szczególnej intencji modlitewnej o urodzaje – zwykło się je nazywać Dniami Krzyżowymi. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie o dobrą pogodę, o uświęcenie pracy ludzkiej oraz za ludzi głodujących.

 

 1. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych

 

 1. W czwartek przypada Dzień Matki – Pamiętamy o naszych mamach, składając im życzenia i pamiętając o nich w modlitwie.

 

 1. Zapraszamy na adorację ze wspólnotą Intronizacji w piątek na godz. 16.30. Po nabożeństwie majowym w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego po mszy św. wieczornej w piątek 27 maja.

 

 1. W sobotę 28 maja o godz. 15.00 w Katedrze bp Tadeusz wyświęci trzech diakonów na prezbiterów Kościoła – błogosławimy na ich posługę w naszej diecezji.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – w naszej parafii pragniemy ponowić kiermasz ciast poprowadzony przez dzieci ze scholii i służbę liturgiczną – dzieci i młodzież pragną zasilić swój budżet na wyjazd, który odbędzie się 4 czerwca do Legnicy i Złotego Stoku.

 

 1. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19). Pierwszy dzień jest przeznaczony dla młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo diecezjalne i liderów grup młodzieżowych w parafiach. Na piątkowe popołudnie zapraszamy zaś młodzież z całej diecezji. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński prosi, aby w sposób szczególny do wyjazdu zachęcać młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i uczynić pobyt na DDM dziękczynieniem za ten sakrament.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę powołaniową do sanktuariów w Paradyżu i Rokitnie w dniach 11-12.06.2022 r. Prosząc o dar nowych powołań wyruszą grupy z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry i Rzepina. Grupa gorzowska, za którą jest odpowiedzialny ks. Krzysztof Kolanowski wyrusza ze Skwierzyny, grupa zielonogórska, za którą jest odpowiedzialny ks. Daniel Geppert z Sulechowa, a grupa rzepińska, za którą jest odpowiedzialny ks. Damian Wierzbicki pokona pierwszy dzień z Rzepina na rowerach. Szczegóły w sprawie zapisów na plakatach i stronie internetowej paradisus.pl. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w tak ważnej dla nas intencji.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, oraz te które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Leszek Miśkiewicz, +Władysława Mazur, +Ewa Rychlik. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

nr telefonu do parafii 780 140 833.

 

W nawiązaniu do komunikatu Bpa Diecezjalnego

Załączmy plan ramowy Jubileuszu

Jubileusz 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 • 2 czerwca – Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w parafii
 • 4-5 czerwca – Program rocznicowy w Gorzowie Wlkp.
 • 5 czerwca – Główne obchody
  • 00 – Msza św. w katedrze pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego;
  • 00 – Marsz dla Życia i Rodziny
  • 00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II
  • 00 – Koncert: Joszko Broda i zespół Dzieci z Brodą.

 

Jubileusz 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Odpust ku czci MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 • 13-15 czerwca – Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe (szczegóły na plakacie)
 • 16 czerwca (Boże Ciało) – Uwielbienie Młodych, 19.30
 • 17 czerwca – Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00
 • 18 czerwca – Jubileusz Diecezji – Obchody centralne
  • 00 – Różaniec
  • 00 – Katecheza jubileuszowa
  • 00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza
  • Festyn rodzinny – w programie m. in: poczęstunek dla pielgrzymów, występy scholi „Urwisy Maryi” z Gorzowa Wlkp. i zespołu „Drzewiczanie” z Kostrzyna n. Odrą, atrakcje dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, kiermasz produktów regionalnych.