VIII Niedziela Zmartwychwstania  – 05.06.2022 r.

 

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie okresu wielkanocnego. W naszej parafii obchodzimy odpust w Kościele pw. Ducha Świętego. Mszę św. odpustową odprawiamy dziś o godz. 12.30. W kościele parafialnym nie będzie zatem mszy św. o godz. 12.30 a przyjęta intencja mszalna z tej godziny zostanie odprawiona podczas odpustu.

 

 1. Dziękujemy serdecznie Siostrom Elżbietankom za ich dzisiejszą obecność w kościołach filialnych, w których zapoznają nas z życiem i męczeńską śmiercią swoich współsióstr.

 

 1. Jutro 6 czerwca w święto NMP Matki Kościoła o godz. 18.00 obchodzimy w naszej parafii Jubileusz 20-lecia CARITAS Parafialnej. Z tej racji zaprosiliśmy na wieczorną mszę św. ks. kan. Stanisława Podfigórnego – Dyrektora Caritas. Zapraszamy do wspólnej mszy św. dziękczynnej, w której modlić się będziemy za wspólnotę Caritas, za Parafię, która wspiera dzieła charytatywne podejmowane przez członków wspólnoty i wolontariuszy.

 

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa „czerwcowe” o godz. 17.40.

 

 1. We wtorek modlitwa ze wspólnotą św. Józefa od godz. 16.30

 

 1. W najbliższy czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 

 1. W piątek adoracja ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30.

 

 1. W sobotę 11 czerwca ks. Wojciech odwiedzi swoich chorych.

 

 1. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze

 

 1. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, która przypada 16 czerwca. Planujemy, aby procesja – po mszy św. o godz. 12.00 – tradycyjną trasą przeszła do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszam do okazania pomocy konstruktorom ołtarzy. Zgłosili swoją chęć pracy przy ołtarzach – przy 1 – Nadzwyczajni Szafarze, przy 2 – Pani Kazimiera Jacków, przy 3 – Urząd Miasta, przy 4 – Pan Henryk Kocot. Zatroszczmy się o tradycyjne udekorowanie okien i posesji oraz o uroczysty przebieg procesji przez sztandary oraz dzieci sypiące kwiaty.

 

 1. Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Rokitna na uroczystości 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy w zakrystii. Jest to szczególnie historyczny wyjazd na pielgrzymkę dziękczynną. Został zaproszony do uczestnictwa obok wielu Biskupów nowy Biskup Polowy stąd podczas uroczystości wiele atrakcji związanych z piknikiem wojska oraz pokazami sprzętu wojskowego, w tym przelot F16 nad Rokitnem.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, oraz te które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W imieniu dzieci i młodzieży dziękujemy za akcję kiermaszu ciast. Dzieci zasiliły swój budżet wyjazdowy o 2500 zł i już go wydały podczas wczorajszego wyjazdu do Legnicy i Złotego Stoku.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Helenę Muszyńską. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

 

nr telefonu do parafii 780 140 833.