Najświętszej Trójcy  – 12.06.2022 r.

 

 1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – ks. Michałowi oraz zespołowi młodzieżowemu za przygotowanie wieczornego czuwania oraz Pani Zuzannie za przygotowanie wraz ze scholą dziecięcą oprawy mszy św. odpustowej. Dziękujemy wolontariuszom za troskę o czystość w kościele oraz Panom za przygotowanie brzózek.

 

 1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej – zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze

 

 1. Wczoraj we Wrocławiu dokonała się beatyfikacja Sióstr Męczenniczek ze zgromadzenia Elżbietanek. Dziś w Żarach w miejscu śmierci Jednej z Sióstr odbywa się msza św. dziękczynna za beatyfikację.

 

 1. Zapraszamy w tym tygodniu do środy na nabożeństwa „czerwcowe” o godz. 17.40. Natomiast w Oktawie Bożego Ciała „czerwcowe” będzie po mszy św. wieczornej przed procesją.

 

 1. Jutro 13 dzień miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo „Fatimskie”. Rozpoczniemy modlitwą różańcową przy Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00. O godz. 17.40 nabożeństwo „czerwcowe”, a po mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy do przyniesienia świec oraz wypisywania intencji modlitewnych, które możemy złoży na ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. We wtorek modlitwa ze wspólnotą św. Józefa od godz. 16.30.

 

 1. W środę na godz. 16.30 zapraszamy na próbę wszystkie dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji „Bożego Ciała”.

 

 1. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, która przypada 16 czerwca. Planujemy, aby procesja – po mszy św. o godz. 12.00 – tradycyjną trasą przeszła do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszam do okazania pomocy konstruktorom ołtarzy. Zgłosili swoją chęć pracy przy ołtarzach – przy 1 – Nadzwyczajni Szafarze, przy 2 – Pani Kazimiera Jacków, przy 3 – Urząd Miasta, przy 4 – Pan Henryk Kocot. Zatroszczmy się o tradycyjne udekorowanie okien i posesji oraz o uroczysty przebieg procesji przez sztandary oraz dzieci sypiące kwiaty.

Porządek mszy św. w uroczystość Bożego Ciała:

Kościół Parafialny:

Godz.: 7.00/8.30/10.00/12.00 (po mszy procesja) /18.00

Lasocin godz. 8.45 / Stypułów godz. 9.00 (po mszy procesja) / Solniki godz. 10.00 (po mszy procesja)

W kościele parafialnym procesje wokół kościoła w oktawie Uroczystości po mszy św. wieczornej.

 

 1. W piątek adoracja ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30.

 

 1. Spotkanie podsumowujące rok przygotowania do Bierzmowania dla kl. 7 szkoły podstawowej odbędzie się 17 czerwca w piątek: dla SP 1 godz. 16.00 oraz SP 2 i inne szkoły o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Pragniemy zaprosić na spotkanie wszystkie osoby chętne do pielgrzymowania na Jasną Górę z Pielgrzymką Głogowską– spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 czerwca tj. sobota o godz. 19.00.

 

 1. Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Rokitna na uroczystości 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy w zakrystii. Jest to szczególnie historyczny wyjazd na pielgrzymkę dziękczynną. Został zaproszony do uczestnictwa obok wielu Biskupów nowy Biskup Polowy stąd podczas uroczystości wiele atrakcji związanych z piknikiem wojska oraz pokazami sprzętu wojskowego, w tym przelot F16 nad Rokitnem.

 

 1. Od przyszłego tygodnia tj. 26 czerwca wprowadzamy wakacyjny porządek mszy św. Nie będzie zatem w kościele parafialnym mszy niedzielnej godz. 12.30 a w Stypułowie piątkowej mszy o godz. 16.30.

 

 1. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej zgora.pl.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, oraz te które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu został przygotowany dodatkowy nr tygodnika Gość Niedzielny Extra w cenie 12 zł (w nim temat cudów Eucharystycznych)

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: + Zygmunt Srokowski, +Henryk Hańce, +Jan Jacków; +Jan Pawłyk. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

nr telefonu do parafii 780 140 833.