XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

 

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Rokitna na Jubileusz 50-lecia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 

 1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała – zapraszamy codziennie na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy wieczornej odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa i przechodzimy z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w procesji.

 

 1. W czwartek w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela zakończenie oktawy – tradycyjnie dokonamy poświęcenia wianków.

 

 1. W czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego w Salce na Plebanii. Jednocześnie zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez Głogowski Apostolat Maryjny na Jasną Górę, która obędzie się w dniach 28, 29 i 30 lipca, w programie zwiedzanie między innymi Kalwari Zebrzydowskiej, Krakowa i Wieliczki. Zapisy u Pani Janiny Drogoś, koszt wyjazdu z dwoma noclegami to 350 złotych.

 

 1. Również w czwartek przypada Dzień Ojca – wszystkim ojcom składamy serdeczne życzenia, dziękujemy im za trud wychowawczy i modlimy się o potrzebne dla nich łaski.

 

 1. W piątek uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na uroczystości odpustowe w naszej kaplicy filialnej w Lasocinie. Msza odpustowa będzie tam o godz. 19.00. W trakcie mszy św. szansa na spowiedź.

 

 1. Tego dnia zapraszamy również dzieci i młodzież na mszę św. na zakończenie roku szkolnego na godz. 8.00 do kościoła parafialnego. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji, Gronu pedagogicznemu oraz Pracownikom administracji naszych szkół, za trud podjęty w kształcenie naszych dzieci w minionym roku szkolnym. Natomiast dzieciom życzymy bezpiecznych i miłych wakacji.

 

 1. W uroczystość piątkową zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30. W trakcie modlitwy i nabożeństwa czerwcowego przed mszą św. wieczorną zostanie odmówiona modlitwa zawierzenia naszej parafii Sercu Jezusowemu.

 

 1. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W najbliższą sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby chętne do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę z Pielgrzymką Głogowską – spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 czerwca tj. sobota o godz. 19.00.

 

 1. Od przyszłego tygodnia tj. 26 czerwca wprowadzamy wakacyjny porządek mszy św. Nie będzie zatem w kościele parafialnym mszy niedzielnej o godz. 12.30, a w Stypułowie piątkowej mszy o godz. 16.30.

 

 1. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej zgora.pl.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, oraz te które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Teresę Rutkowską. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

nr telefonu do parafii 780 140 833.