XVI Niedziela Zwykła  – 17.07.2022 r.

 

  1. Przypominamy o porządku mszy św. podczas wakacji – w kościele parafialnym nie ma mszy św. o godz. 12.30, a w piątki w Stypułowie o godz. 16.30

 

  1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

  1. W środę od godz. 17.30 modlitwę różańcową prowadzi Róża Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa po mszach św. nastąpi poświęcenie kierowców oraz ich pojazdów.

 

  1. Również w przyszłym tygodniu w Solnikach o godz. 10.00 nastąpi odpust z racji wspomnienia św. Anny – serdecznie zapraszamy parafian do uczestnictwa w mszy odpustowej.

 

  1. W dniach od 2-12 sierpnia odbędzie się kolejna  Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górępod hasłem „Aby wszyscy byli jedno”. Zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez Internet lub u księdza Wojciecha. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszamy do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.

 

  1. Informujemy o możliwość dojazdu na ostatni etap pielgrzymki z Głogowa na Jasną Górę. Koszt wyjazdu to 140 zł dla tych, którzy jechać będą w obie strony, natomiast dla pielgrzymów wracających z Jasnej Góry koszt to 90 zł. Wyjazd o północy z 11 na 12 sierpnia z dworca PKS w Kożuchowie. Zapisy w zakrystii. Bardzo prosimy o deklarację uczestnictwa, gdyż jeśli w przeciągu tego tygodnia nie zbierze się wystarczająca ilość osób – będziemy zmuszeni zrezygnować z autokaru.

 

  1. Prze czas lipcowy nasz Parafialny Zespół Caritas będzie nieczynny.

 

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, oraz te które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stanisław Czarnecki, +Halina Cichocka, + Dyoniza Wiechnik. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

Ogłoszenia do Stypułowa:

– w przeszłą niedzielę nastąpi poświęcenie zainstalowanego obrazu Jezusa Miłosiernego.

– w najbliższym tygodniu nastąpi rozbiórka dachówki na „pałacu” (były PGR 2) w Stypułowie – gdyby był ktoś chętny aby ją przejąć prosimy o kontakt.