XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022 r.

 

 1. Przypominamy o porządku mszy św. podczas wakacji – w kościele parafialnym nie ma mszy św. o godz. 12.30, a w piątki w Stypułowie o godz. 16.30.

 

 1. Sierpień – to miesiąc, w którym możemy złożyć dar abstynencji od alkoholu. Przy ołtarzu św. Anny wyłożona jest księga, w którą możemy się wpisać deklarując abstynencję.

 

 1. Kożuchowskie centrum kultury „Zamek” organizuje po raz ósmy festiwal Henrykowski. Koncert inauguracyjny muzyki poważnej odbędzie się dziś tj. 7 sierpnia w naszym kościele o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. Na plakatach w gablocie więcej informacji o dzisiejszym wydarzeniu kulturalnym oraz o innych koncertach.

 

 1. W środę 3 sierpnia od godz. 17.30 modlitwę różańcową prowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Z czwartku na piątek tj. z 11 na 12 sierpnia z dworca PKS w Kożuchowie o północy nastąpi wyjazd autokaru na ostatni etap pielgrzymki z Głogowa na Jasną Górę. Prosimy o dokonywanie wpłat.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. Zgodnie z czytanymi zapowiedziami w najbliższą sobotę 13 sierpnia o godz. 12.00 w konkatedrze zielonogórskiej zostanie wyświęcony na biskupa ks. Adrian Put. Otoczmy ks. biskupa nominata naszą modlitwą.

 

 1. W sobotę przypada również kolejne nabożeństwo „Fatimskie”. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30, którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. Po nowennie i mszy św. odbędzie się procesja wokół naszej świątyni. Zapraszamy do wypisywania intencji modlitewnych, które można złożyć na ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca zostanie przekazana na KUL i IFT w Zielone Górze.

 

 1. W poniedziałek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Na filiach msze w porządku niedzielnym. Podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie modlitwa za Ojczyznę oraz za Wojsko Polskie w dniu ich święta. Uroczystość uświetni Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego oraz Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, oraz te które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie rozpoczynamy pracę przygotowawcze do kontynuacji odświeżania kolejnej nawy naszego kościoła. Rozpoczniemy od remontu kruchty w nawie bocznej, aby w ten sposób umożliwić otwarcie drugiego wejścia, gdyż podczas remontu zostanie zamknięte wejście przy chórze.

 

 1. Na nowej plebanii udało się nam zredukować ilość grzejników, które były zainstalowane na korytarzach i holach. Wykorzystaliśmy je, jako zamienniki starych, przemysłowych a przez to nieekonomicznym grzejników na starej plebanii.

 

 1. Pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność panom elektrykom z naszej parafii za podjętą ofiarną pomoc przy instalacji elektrycznej i odgromowej w kościele parafialnym i kościołach filialnych. Wcześniejsze pomiary wykazywały uszkodzenia i niski poziom bezpieczeństwa odgromowego – dziękujemy za dokonanie napraw i za dobrze dziś funkcjonujące odgromy.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zofię Mitera. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

 

 

 

 

nr telefonu do parafii 780 140 833.