XXII Niedziela Zwykła  – 28.08.2022 r.

 

 

 1. W czwartek 25 sierpnia rozpoczął posługę w naszej parafii ks. Sebastian Kazimirski –życzymy dobrego i owocnego pobytu wśród nas

 

 1. W środę od godz. 17.30 modlitwę różańcową prowadzi Róża NMP Królowej. Po mszy św. spotkanie komitetu organizacyjnego naszego Festynu Parafialnego.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca 1 września o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Tego dnia pamiętamy o poległych w obronie naszej ojczyzny w dniu 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

 

 1. W czwartek na mszę wieczorną zapraszamy wspólnotę Przyjaciół Paradyża. Po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu w intencji powołań – po adoracji spotkanie formacyjne wspólnoty Przyjaciół Paradyża i Nadzwyczajnych Szafarzy.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. W trakcie adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową.

 

 1. W sobotę 3 września przed mszą poranną odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Natomiast po mszy św. porannej zapraszamy do chwili modlitwy ekspiacyjnej za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca księża przed południem odwiedzą swoich chorych.

 

 1. Od przyszłej niedzieli wracamy do odprawiania mszy św. niedzielnej z udziałem dzieci o godz. 12.30 . Na pierwszą niedzielę miesiąca września zapraszamy dzieci z tornistrami i przyborami szkolnymi, aby poświęcić je u progu roku szkolnego.

 

 1. Pragniemy poinformować drogich parafian, iż s. Marzena Pomian – z dniem 1 września rozpocznie posługę jako siostra dyrektor i przełożona konwentu Sióstr Elżbietanek w Wałbrzychu. Gratulujemy Siostrze tego wyróżnienia i obiecujemy modlitwę na czas podjęcia odpowiedzialnej misji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji Siostry w przyszłą niedzielę tj. 4 września w niedzielę o godz. 12.30. Będzie również szansa, aby wyrazić wdzięczność za dotychczasową posługę Siostry na terenie naszej parafii.

 

 1. W niedzielę 18 września odbędzie się VIII Rodzinny Festyn Parafialny. Zachęcamy do włączenia się w organizację. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz posłużą jako nagrody podczas losowania darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Naszą prośbę do firm i instytucji tradycyjnie również skierujemy oddzielnymi pismami – już teraz dziękuję za okazane wsparcie. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w czwartki i piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej, a także do Przedszkola-Ochronki Sióstr Elżbietanek, Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3, Przychodni przy ul. Obywatelskiej 5 w godzinach ich otwarcia.

 

11. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Maria Fuławka,
  +Dorota Pyżyńska, +Tadeusz Wlazły. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”

 

nr telefonu do parafii 780 140 833.