Organizujemy pomoc

Zapraszamy wszystkich Parafian i Mieszkańców naszej Gminy do włączenia się w akcję zbiórki na rzecz Ukrainy.
Przez najbliższy tydzień od 28 lutego w godz. 16.00 do 18.00 w siedzibie naszego Parafialnego Zespołu Caritas, (ul. Plac Matejki 3 – dom Anny Haller przy Kościele) otwieramy możliwość przynoszenia wszelkich, potrzebnych materiałów: (środki opatrunkowe, apteczki, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, żywność długoterminowa, także dla niemowląt, proszki do prania, szczoteczki i pasty do zębów, szampony, nowa bielizna, pieluchy, podpaski, nowe koce i śpiwory, karimaty, latarki, baterie, plecaki, koce termiczne). Środki te trafią do Caritas Diecezjalnej, która koordynuje pomoc dla uchodźców, oraz w miarę możliwości na teren Ukrainy.
Gdyby ktoś pragnął okazać pomoc przez przyjęcie uchodźców prosimy o kontakt z księżmi. Wszyscy uchodźcy winni zostać wcześniej wpisani do rejestru, aby zapewnić im dostęp do wszelkich świadczeń na terenie Rzeczypospolitej.
ks. Proboszcz wraz z Parafialnym Zespołem Caritas