Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła  – 04.09.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła  – 04.09.2022 r.

 

 1. Pragniemy poinformować drogich parafian, iż s. Marzena Pomian – z dniem 1 września rozpoczęła posługę jako siostra dyrektor i przełożona konwentu Sióstr Elżbietanek w Wałbrzychu. Gratulujemy Siostrze tego wyróżnienia i obiecujemy modlitwę na czas podjęcia odpowiedzialnej misji. Dziś o godz. 12.30 modlimy się w intencji Siostry i wyrażamy jej wdzięczność za dotychczasową posługę na terenie naszej parafii.

 

 1. W środę od godz. 17.30 modlitwę różańcową prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po mszy św. zmiana tajemnic żywego różańca. O godz. 19.00 spotkanie organizacyjne przed parafialnym festynem.

 

 1. W czwartek święto Narodzenia NMP – tradycyjnie w tym dniu błogosławiono ziarno siewne i nasiona. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla pracujących na roli.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. W piątek przeżywamy w diecezji święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.

 

 1. W piątek spotkanie inaugurujące ma również schola dziecięca. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii na spotkanie do salki na godz. 18.00.

 

 1. W sobotę 10 września odbędzie się X Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Za tydzień w niedzielę na mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczną przygotowanie do I Komunii św. Po mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców.

 

 1. W niedzielę 18 września odbędzie się VIII Rodzinny Festyn Parafialny. Zachęcamy do włączenia się w organizację. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz posłużą jako nagrody podczas losowania darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Naszą prośbę do firm i instytucji tradycyjnie również skierujemy oddzielnymi pismami – już teraz dziękuję za okazane wsparcie. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w czwartki i piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej, a także do Przedszkola-Ochronki Sióstr Elżbietanek, Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3, Przychodni przy ul. Obywatelskiej 5 w godzinach ich otwarcia.

 

 • Organizujemy wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna w pierwszą sobotę miesiąca – tj. 1 października. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii cena wyjazdu – 40 zł.

 

 • Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gazeta Niedziela w cenie 10 zł.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Tadeusza Wlazły, +Wacławę Wusiewicz. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”