Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła  – 11.09.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła  – 11.09.2022 r.

 

 

 1. We wtorek 13 września nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do modlitwy różańcowej od godz. 17.30. modlitwę prowadzą Róże Różańcowe. Po mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła. Zachęcamy do wypisywania intencji modlitewnych na kartach wyłożonych przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. W środę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego msze św. o 7.00 i 18.00 będą odprawiane w kaplicy krzyża – w czasie mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia krzyży. Zachęcamy, aby przynieść swoje krzyże, które jeszcze nie były poświęcone. Decyzją Episkopatu jest to szczególny dzień solidarności i modlitwy za naród ukraiński. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w ich intencji o godz. 17.00, natomiast modlitwę różańcową od godz. 17.30 prowadzi Róża Matki Bożej Bolesnej.

 

 1. W środę zapraszamy na mszę św. i na spotkanie po niej – kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP – grupa, którą prowadził ks. Michał. Jest to spotkanie obowiązkowe wraz z rodzicami – tematem spotkania będzie termin bierzmowania oraz program bezpośredniego przygotowania.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. W sobotę 17 września odbędzie się spotkanie ministrantów w kościele o godz. 12.00

 

 1. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze

 

 1. Za tydzień w niedzielę 18 września odbędzie się VIII Rodzinny Festyn Parafialny. Zachęcamy do włączenia się w organizację. Początek festynu o godz. 12.00 – ciasta będą już do nabycia po każdej mszy św. przy kościele.

 

– w czwartek i piątek – przynosimy do salki rzeczy na „pchli targ” i na nagrody

– w sobotę – przynosimy upieczone ciasta do salki parafialnej lub do świetlicy caritas – dla osób, które chciałyby upiec ciasto informacja, że w salce znajdują się produkty (cukier, mąka i jaja, które można pobrać do wypieków)

– bardzo prosimy mężczyzn w niedzielę od godz. 7.00 do pomocy przy rozstawianiu namiotów oraz do ich demontażu po festynie (będziemy wdzięczni za złożenie księżom deklaracji pomocy – wiedząc jakie będą zasoby ludzkie, łatwiej będzie koordynować prace)

 

 1. Organizujemy wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna w pierwszą sobotę miesiąca – tj. 1 października. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii cena wyjazdu – 40 zł.

 

 1. 1 października br. o godz. 19.00 w salce rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Deklaracja rozpoczęcia formacji dokona się na pierwszym spotkaniu.

 

 • Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stanisław Odyjas, +Stanisława Witucka. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”