Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła  – 25.09.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła  – 25.09.2022 r.

 

 1. Z całego serca pragniemy podziękować za uczestnictwo w 8. Rodzinnym Festynie Parafialnym. Dziękujemy sponsorom, darczyńcom, wszystkim występującym na scenie, wszystkim ludziom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg festynu. Dziękuję Komitetowi Organizacyjnemu za ich ofiarną posługę na rzecz parafii. Festyn obok integracji parafii przyniósł, jak dotąd rekordowy dochód, w kwocie 40150 zł. Kwotę zabezpieczono na koncie parafii jako wkład własny tegorocznego projektu odświeżenia nawy naszego kościoła. Wdzięczność wobec nas wyraziła również Dyrekcja Domu Samotnej Matki w Żarach – gdzie trafiła część niewykorzystanych fantów, oraz komputer wylosowany jako nagroda główna i przekazany przez zwycięzcę na rzecz Domu w Żarach.

 

 1. Dziś zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

 

 1. We wtorek na mszę św. wieczorną zapraszamy Wspólnotę Apostolatu Maryjnego – po mszy odbędzie się dla nich spotkanie formacyjne w salce.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 prowadzi Róża Bożego Miłosierdzia

 

 1. W czwartek obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00

 

 1. W najbliższą sobotę przypada 1 sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywać się będą dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona na stoliku z prasą katolicką.

 

 1. 1 października br. o godz. 19.00 w salce rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Deklaracja rozpoczęcia formacji dokona się na pierwszym spotkaniu.

 

 1. Organizujemy wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna. 1 października o godz. 8.30 nastąpi wyjazd autokaru ze stacji PKS Kożuchów. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii i dokonywanie wpłat – cena wyjazdu – 40 zł.

 

11. W przyszłą niedzielę tj. 2 października zapraszamy na mszę św. o godz. 12.30 dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Podczas mszy św. nastąpi poświęcenie różańców a po mszy św. spotkanie organizacyjne.

 

12. W ostatnim tygodniu przeżywaliśmy w bliskości kościoła tragiczne w skutkach doświadczenie pożaru. Pogorzelcom wyrażamy nasze współczucie i jednocześnie zapewniamy o gotowości pomocy. W przyszłym tygodniu zorganizujemy zbiórkę do puszek na pomoc pogorzelcom. Ks. Proboszcz nie przekazując gotówki, z zebranych środków dokona zakupów potrzebnych rzeczy.

 

13. Ze względu na utrudnioną akcję gaśniczą służby miejskie proszą o przypomnienie, iż świątynia i obszar wokół niej jest w strefie   zamieszkania, dlatego można parkować w niej jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jan Majcher, +Grzegorz Golski, +Sławomir Mazurek. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”