Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła  – 16.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła  – 16.10.2022 r.

 

 

 1. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej.

 

 1. Dziś przeżywamy tzw. Dzień Papieski – szczególny czas modlitw dziękczynnej za czas pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz o błogosławieństwo dla papieża Benedykta i Franciszka. Dziś dzieci ze scholii i służba liturgiczna rozprowadzają tzw. „papieskie kremówki”, z których dochód zasili potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii.

 

 1. We wtorek 18 października wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Wszystkim pracownikom służby zdrowia wyrażamy wdzięczność za ich posługę i życzymy ofiarności oraz radości w pełnionej misji. (komunikat bpa diecezjalnego z racji tego wspomnienia został wywieszony w gablocie parafialnej)

 

 1. We wtorek spotkanie po mszy św. wieczornej mają uczniowie z klasy 7 SP przygotowujący się do sakramentu bierzmowania – z gr. ks. Sebastiana

 

 1. Również w tym tygodniu spotkania przygotowujące do bierzmowania w wyznaczonych przez ks. Wojciecha grupach i terminach mają uczniowie kl. 8 SP.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 prowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30.
 2. Sobota jest dniem wspomnienia św. Jana Pawła II – zachęcamy do wspólnej modlitwy przez Jego wstawiennictwo.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć podczas tacy – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

 

 1. Kamil organizuje wyjazd jednodniowy 26 listopada na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia. Cena to 160 zł (w cenie: przejazd, ubezpieczanie, zwiedzanie i obiad). Zapraszamy do szybkiej deklaracji uczestnictwa i zapisywania się w zakrystii.

 

 • Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w liście otwartym przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i ochrony przed próbami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, siostrzeńców czy dalekich krewnych) lub proszą o przekazanie pieniędzy przez pośredników, nie udzielać żadnych informacji, nie podawać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów po atrakcyjnej cenie, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Transakcje należy zawierać w siedzibie firmy. Policja zwraca się również do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112. (całość komunikatu wywieszono na tablicy ogłoszeń)

 

 1. W przyszłą niedzielę 23 października będziemy gościć Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej o. Sebastiana, który będzie głosił kazania i rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy nabywaniu kalendarza misyjnego przeznaczone zostaną na działalność misyjną Misjonarzy Oblatów.

 

 • Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowo budowlane. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jadwiga Anioł, +Andrzej Mielczarek, +Mirosław Owczarek, +Janina Saładziak, +Edward Grześków, +Kazimiera Krzykawska, +Stanisław Ciołek. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”