Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła  – 23.10.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła  – 23.10.2022 r.

 

 1. Dziś gościmy Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej o. Sebastiana, który głosi kazania i rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy nabywaniu kalendarza misyjnego przeznaczone zostaną na działalność misyjną Misjonarzy Oblatów. Dziękujemy o. Sebastianowi za obecność wśród nas – a na Jego ręce składamy podziękowanie za wszelkie dzieła misyjne podejmowane przez Oblatów.

 

 1. Trwamy w szczególnym miesiącu modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 prowadzi Róża Bożego Ciała.

 

 1. W czwartek 27 października po mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Apostolatu Maryjnego.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30. Piątek jest dniem imienin naszego bpa Tadeusza Lityńskiego – zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.

 

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Msze święte 1 listopada będą w kościele parafialnym: godz. 7.00/8.30/10.00/18.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 (po mszy św. księża będą posługiwać przy poświęceniu nowych pomników). Tradycyjnie pragniemy zaprosić na wieczorną modlitw na starym cmentarzu o godz. 19.00. W kościołach filialnych msze św.: Lasocin godz. 8.45/Stypułów 9.00 i po mszy św. procesja na cmentarzu/ Solniki godz. 10.00.

 

 1. We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych tj. 2 listopada pragniemy modlić się wypominkami na cmentarzu komunalnym o godz. 19.00. W czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia omodlimy wszystkich zmarłych w tym roku.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć podczas tacy – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

 

 1. Kamil organizuje wyjazd jednodniowy 26 listopada na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia. Cena to 160 zł (w cenie: przejazd, ubezpieczanie, zwiedzanie i obiad). Zapraszamy do szybkiej deklaracji uczestnictwa i zapisywania się w zakrystii.

 

 • Dziękujemy naszym parafianom za włączenie się w przeżywanie tzw. Dnia Papieskiego – szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy upiekli ciasta, osobom indywidualny oraz Kołom Gospodyń Wiejskich, dziękujemy również osobom dyżurującym przy rozprowadzaniu ciast. Dzieci i młodzież w ten sposób zasiliły swoje konto o 4060 zł.

 

 • Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Bogdan Jędrzejczak Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”