Ogłoszenia duszpasterskie – 30.10.2022 r

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła
(Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego) – 30.10.2022 r.

 

 1. Dziś i jutro ostatnie dni modlitwy różańcowej w październiku. Zapraszamy na godz. 17.30 a dzieci jutro na ostatni różaniec o godz. 16.30.

 

 1. Pragniemy przypomnieć o właściwym i duchowym przeżywaniu wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych. Niech w naszych domach będzie to świadectwo chrześcijańskiego życia, a nie inne pogańskie celebracje.

 

 1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte 1 listopada będą w kościele parafialnym: godz. 7.00/8.30/10.00/18.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 (po mszy św. księża będą posługiwać przy poświęceniu nowych pomników). Tradycyjnie pragniemy zaprosić na wieczorną modlitw na starym cmentarzu o godz. 19.00. W kościołach filialnych msze św.: Lasocin godz. 8.45/Stypułów 9.00 i po mszy św. procesja na cmentarzu/ Solniki godz. 10.00.

 

 1. Pragniemy poinformować, że taca z ubiegłego roku z 1 i 2 dnia listopada została przeznaczona na nowy pomnik dla ks. Jana Szutkowskiego, który zostanie poświęcony po wypominkach na cmentarzu 2 listopada. Tegoroczne ofiary przeznaczone będą na nowy wystrój liturgiczny kaplicy cmentarnej.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć podczas tacy – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada wszyscy, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmą Komunię św. oraz nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze oczyszczające się w czyśćcu.

 

 1. W środę we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych tj. 2 listopada pragniemy modlić się wypominkami na cmentarzu komunalnym o godz. 19.00. W czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia omodlimy wszystkich zmarłych w tym roku. Wyjątkowo w tym miesiącu zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się przed mszą św. wieczorną o godz. 17.30 – a zostanie zakończona Nowenną do Matki Bożej.

 

 1. W czwartek zapraszamy na mszę św. wieczorną z modlitwą o powołania kapłańskie. Po mszy św. półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu oraz spotkanie Przyjaciół Paradyża

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30. Podczas adoracji i modlitwy wypominkowej szansa na spowiedź pierwszopiątkową. Pragniemy przypomnieć dzieciom z kl. 4 SP oraz wszystkim praktykującym „pierwsze piątki miesiąca” o warunku przyjęcia Komunii św. tego dnia.

 

 1. W najbliższą sobotę tj. 5 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.

 

 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 12.15 dzieci przygotowujące się do I Komunii św., aby przyszły do kościoła z książeczkami. Po mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 • Z racji na remont – sakrament pokuty i pojednania jest możliwy – w konfesjonale przy bocznym wyjściu, w kaplicy Matki Bożej Bolesnej oraz przy kaplicy Krzyża św.

 

 • Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Ryszard Rogulski Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”