Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022 r.

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć podczas tacy – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

 

 1. W najbliższy wtorek tj. 8 listopada – zapraszamy do inauguracyjnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa za wszystkich naszych bliskich zmarłych a zwłaszcza w ostatnim miesiącu. Do modlitwy zapraszamy wszystkich pogrążonych w żałobie. Modlitwa ta wpisuje się w doświadczenie wspólnoty Apostolatu Dobrej Śmieci – o godz. 17.30 modlitwa wspominkowa a o godz. 18.00 eucharystia wotywna o św. Józefie.

 

 1. Do 8 listopada wszyscy, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmą Komunię św. oraz nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze oczyszczające się w czyśćcu.

 

 1. W środę w święto rocznicy poświęcenia Bazyli Laterańskiej modlitwę różańcową o godz. 17.00 poprowadzi Róża NMP Królowej.

 

 1. W piątek 11 listopada przeżywamy 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W to Narodowe Święto zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze święte tego dnia w naszym kościele będą o godz. 7.00/10.00/11.15/18.00. W imieniu Burmistrza i wszystkich organizatorów obchodów tego święta zapraszamy szczególnie na mszę św. o godz. 11.15. Uroczystości uświetnią Poczty Sztandarowe oraz Orkiestra Kożuchowska. O godz. 12.30 na cmentarzu przy ul. Zielonej dalsza część obchodów niepodległościowych z udziałem Wojska Polskiego, a o godz. 17.00 w Zamku część artystyczna. Z racji na uroczystości bp Tadeusz Lityński udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od nakazu zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. W piątek adoracja ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30.

 

 1. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna

 

 1. Z racji na remont – sakrament pokuty i pojednania jest możliwy – w konfesjonale przy bocznym wyjściu, w kaplicy Matki Bożej Bolesnej oraz przy kaplicy Krzyża św.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za ofiary, które wpływają na konto parafialne. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 2. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Z racji na drugą niedzielę miesiąca za tydzień tacę przeznaczamy na cele remontowe parafii.
 3. Od 13 do 19 listopada odbędzie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą codziennie o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie rozpoczyna się mszą świętą w niedzielę 13 listopada o godz. 18.00.
 4. Proboszcz pragnie zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 5-12 lutego 2023 r. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Krystyna Wietecka, +Romuald Wojtukiewicz, +Krystyna Oznarowicz, Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”