Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022 r.

 

 1. Dziś obchodzimy święto św. Męczenników Międzyrzeckich patronów naszej diecezji.

 

 1. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – szczególne wsparcie w tym roku zostanie okazane Kościołowi w Ukrainie.

 

 1. Od dziś do 19 listopada odbywa się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania codziennie o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie rozpoczyna się dzisiejszą mszą świętą wieczorną.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć podczas tacy – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Od poniedziałku do czwartku ks. Wojciech będzie prowadził w poszczególnych grupach spotkania o godz. 19.00 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 8 SP.

 

 1. W środę w modlitwę różańcową o godz. 17.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. W piątek adoracja ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30.
 2. W najbliższą sobotę 19 listopada po mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie „Lectio Divina” – wspólna modlitwa Słowem Bożym

 

 1. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to jednocześnie patronalne święto naszego Seminarium Duchownego – tradycyjnie taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na msze św. w przyszłą niedzielę 20 listopada na godz. 12.30 Dzieci z przedszkola prowadzonego przez nasze Siostry przedstawią montaż słono-muzyczny o życiu św. Elżbiety i rozdadzą „słodką niespodziankę”.

 

 • Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne – z racji na drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy je na cele remontowe. Jednocześnie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 • Proboszcz pragnie poinformować, że lista na wyjazd do Ziemi Świętej 5-12 lutego 2023 r. jest już zamknięta – mogliśmy dołączyć do organizowanej grupy z Gorzowa Wlkp. gdzie dano nam 15 miejsc. Wczoraj okazało się prawdopodobne, że uzyskamy dla nas jeszcze kilka miejsc wolnych – prosimy o kontakt z księżmi.

 

 • Pielgrzymka organizowana przez ks. Kamila do Kalisza i Lichenia nastąpi 26 listopada. Wyjazd o godz. 6.00 z dworca PKS w Kożuchowie – prosimy o dokonanie wpłat i uzupełnienie danych.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stanisław Mindler, +Marianna Cieślar +Jerzy Nowak, +Marianna Welcz, +Jadwiga Delejewska, +Eugeniusz Lauterbach. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…”