Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.

 

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to jednocześnie patronalne święto naszego Seminarium Duchownego – tradycyjnie dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 

 1. Dziś na mszy św. o godz. 12.30 Dzieci z przedszkola prowadzonego przez nasze Siostry przedstawią montaż słono-muzyczny o życiu św. Elżbiety i rozdadzą „słodką niespodziankę”. Z racji ich patronalnego święta – św. Elżbiety Węgierskiej – dziękujemy naszym Czcigodną Siostrom za ich obecność, modlitwę i wszelkie działania podejmowane w naszej i dla naszej parafii.

 

 1. W środę w modlitwę różańcową o godz. 17.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Bolesnej.

 

 1. W piątek adoracja ze wspólnotą Intronizacji od godz. 16.30.

 

 1. W piątek 25 listopada po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla wspólnoty Apostolatu Maryjnego. A w niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Apostolatu z racji na rocznicę objawień Matki Bożej na Rue du Bac w Paryżu.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Niedzielę Adwentu. Podczas każdej mszy św. nastąpi poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy przy nabywaniu opłatków przeznaczymy na remont i odświeżenie salek na plebanii, aby zwiększyć komfort naszych działań duszpasterskich. Chcemy nasze salki wymalować, zmienić umeblowanie i zakupić projektor. Myślimy również o wymianie projektora w kościele.

 

 1. Dziękujemy USKOM-owi, Panu Burmistrzowi za gotowość i chęć dokonania remontu w naszej kaplicy cmentarnej. Podczas wizytacji Biskupa w naszej parafii została nam zwrócona uwaga, aby dokonać zmian w przestrzeni liturgicznej tej kaplicy – co należy do naszych zadań. Zatem obok remontu dokonanego przez Zarządcę Cmentarza Komunalnego i mszy zmienimy wystój i wyposażenie zakrystii. Przeznaczymy na to ofiary zebrane w tym roku na cmentarzu w kwocie 9500 zł.

 

 1. Pielgrzymka organizowana przez ks. Kamila do Kalisza i Lichenia nastąpi 26 listopada. Wyjazd o godz. 6.00 z dworca PKS w Kożuchowie – prosimy o dokonanie wpłat i uzupełnienie danych.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne – dziękujemy za ofiary złożone w ubiegną niedzielę na potrzeby remontowe parafii.

 

 • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: + Antoninę Bednarz, +Zdzisława Kuletę oraz +Leokadię Kamińską. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…