Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022 r.

 

 1. Dzisiaj IV niedziela adwentu. Zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na ostatnie roraty z ich udziałem jutro tj. w poniedziałek o godz. 18.00.
 1. Podczas każdej mszy św. można zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary, które zostają złożone podczas przy nabywaniu opłatków.
 2. W tym roku do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynki znajdującej się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą o nas do Świąt Bożego Narodzenia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia. W przygotowanych zaproszeniach na „kolędę” nie uwzględniono ulic: Rejmonta i Kryształowej. Przepraszamy za pomyłkę ulice te przypisane będą do dnia 19 stycznia. Kolędę rozpoczynamy 28 grudnia. Od poniedziałku do piątku wizytę rozpoczniemy od godz. 16.00 / natomiast w sobotę od godz. 10.00.
 3. We wtorek pragniemy przystąpić do prac dekoracyjnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy do okazania pomocy po mszy św. wieczornej.
 4. Aby przygotować naszą świątynię do godnego uczczenia świąt Bożego Narodzenia – zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu naszej świątyni. Z dużym prawdopodobieństwem do czwartku złożymy część rusztowania – zatem zapraszamy w czwartek na godz. 11.00 – osoby, które mogą poświęcić chwilę na wstępne porządki.
 5. W środę o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Gromnicznej
 6. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.
 7. Zapraszamy, aby w zakrystii zgłosić chorych, których księża nie odwiedzają systematycznie w pierwsze soboty miesiąca, a które chciałyby skorzystać z sakramentów przed świętami. Odwiedzimy te osoby 23 grudnia tj. (pt) przed południem.
 8. Dziękujemy z całego serca za włączenie się w tegoroczną akcję „Paczuszka dla Maluszka” prowadzoną przez Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2. Akcja kończy się dziś – Bardzo prosimy, aby paczki zostały złożone przy choince w pobliżu ołtarza św. Anny. Już jutro tj. 19 grudnia wcześnie rano ks. proboszcz zawiezie paczki do Ogniska wychowawczego dla dziewcząt w Lubaniu. We wtorek paczki trafią do Wschowy do DPS-u dla osób z niepełnosprawnością, a w środę do Domu Samotnej Matki w Żarach. Już dziś dziękujemy z całego serca w imieniu obdarowanych za gest dobra uczyniony dla bliźniego.
 9. Najbliższa sobota 24 grudnia to czas Wigilii – zachowajmy w naszych domach zwyczaje świąteczne, zatroszczmy się o duchowy wymiar tego świętowania. Przygotujmy nasze serca przez spowiedź, która w naszym kościele jest codziennie 30 min przed mszą św. Podczas pasterek ofiary, które będą składane tradycyjnie przeznaczymy na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka w naszej diecezji.
 10. W naszej parafii pasterki będą w kościele parafialnym o godz. 21.00 (z udziałem dzieci – zapraszamy, aby przyszły do kościoła przebrane za pastuszków) 22.00 i 24.00 /
  W Lasocinie i Solnikach o godz. 21.00 / w Stypułowie godz. 24.00/
 11. W przyszłą niedzielę 25 grudnia msze św. w porządku niedzielnym – bez mszy św. o godz. 7.00
 12. W poniedziałek 26 grudnia – w II dzień świąt – w święto św. Szczepana msze św. w porządku niedzielnym.
 1. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece na stół wigilijny. Mała świeca jest do nabycia w cenie 10 zł. duża w cenie 20 zł.
 2. Pracownia Ikonograficzna w Nowej Soli ogłasza zapisy na warsztaty ikonopisania – więcej informacji na plakacie w gablocie.
 3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy za ofiarność w ubiegłotygodniowej składce na cele remontowe.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Edward Obarewicz. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…