Ogłoszenia duszpasterskie – 01.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023 r.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, dzień modlitwy o pokój – życzymy wszystkim parafianom i gościom wszystkiego dobrego w Nowym Roku oraz daru pokoju w naszych relacjach rodzinnych, sąsiedzkich, międzynarodowych.
 2. Dziękujemy już za nasze spotkania w ramach „Kolędy” Od poniedziałku do piątku wizytę rozpoczniemy od godz. 16.00 / natomiast w sobotę od godz. 10.00.

– poniedziałek 2 stycznia – Czciradz (bloki), Drwalewice

– wtorek 3 stycznia – Czciradz (domki), Sokołów

– środa 4 stycznia – ul. 22 Lipca bloki nr 14 i 16

– czwartek 5 stycznia – ul. 22 Lipca bloki nr 32 i 34

– sobota 7 stycznia – Stypułów

 1. We wtorek 3 stycznia po mszy św. wieczornej grupa przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z kl. 8 SP ma swoje obowiązkowe spotkanie w kościele. Młodzież ta wkracza w bezpośrednie przygotowanie do tego sakramentu, który przyjmie w dniu naszego odpustu 2 lutego br.
 2. W środę o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Bożego Ciała, po mszy św. zmiana tajemnic żywego różańca.
 3. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy do półgodzinnej adoracji w milczeniu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne
 4. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Taca przeznaczona jest na cele misyjne. Młodzież i dzieci z naszej parafii będą rozprowadzać poświęconą kredę i kadzidło. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą mszą św. Eucharystie odprawiamy w porządku niedzielnym. Szczególnie zapraszamy na mszę św. o godz. 12.30 podczas tej eucharystii rozpocznie się tzw. „Orszak Trzech Króli” – Szczególnie liczymy na obecność dzieci, gdyż orszak przyjmie charakter ulicznych jasełek, w którym zaangażowane są dzieci z SP nr 2. Uczestnictwo w Orszaku jest obowiązkowe dla młodzieży z kl. 7 SP z gr ks. Sebastiana – w ramach formacji do bierzmowania. Piątek kancelaria nieczynna.
 5. W najbliższą sobotę tj. 7 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne.
 6. W przyszłą niedzielę 8 stycznia 2023 r. po mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego zachęcamy, aby dzieci przyniosły do kościoła swoją szatkę chrzcielną.
 7. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Ryszard Leśniak, +Krystyna Chrapko. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…