Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r.

 

 1. Dziękujemy już za nasze spotkania w ramach „Kolędy” Od poniedziałku do piątku wizytę rozpoczniemy od godz. 16.00 / natomiast w sobotę od godz. 10.00.

– poniedziałek 30 stycznia – ul. Grota Roweckiego, pl. Ewangelicki, Kościelna

– wtorek 31 stycznia – ul. Daszyńskiego, Rynek, Obywatelska, Limanowskiego, Nowogrodzka, pl. Zwycięstwa

– środa 1 lutego – ul. Piaskowa,  Klasztorna

– piątek 3 lutego – w kościele po mszy św. wieczornej tzw. kolęda uzupełniająca

 1. Rozpoczęliśmy czas ferii zimowych życzmy dzieciom i młodzieży oraz wszystkim pracownikom szkół i przedszkoli udanego wypoczynku.
 2. W poniedziałek po mszy św. wieczornej godz. 18.45 odbędzie się próba generalna przed sakramentem bierzmowania.
 3. We wtorek po mszy św. wieczornej o godz. 18.45 odbędzie się nabożeństwo z poświęceniem krzyży dla bierzmowanych oraz sakrament pokuty.
 4. W środę o godz. 10.30 zapraszamy młodzież bierzmowaną do pomocy w przygotowaniu kościoła na odpust parafialny.
 5. W środę modlitwę różańcową poprowadzi o godz. 17.30 róża Matki Bożej Bolesnej. po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca
 6. Pragniemy zapowiedzieć uroczystości odpustowe w naszej parafii w najbliższy czwartek 2 lutego. Tego dnia msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00/10.00 i 18.00; na filiach Lasocin 15.30/Solniki 16.00/Stypułów 16.30/ podczas mszy św. nastąpi poświęcenie świec gromnicznych.

Na tegoroczny odpust zaprosiliśmy Biskupa Adriana Puta. Ks. Biskup wygłosi słowo na mszach św. o godz. 10.00 i 18.00. Podczas mszy św. o godz. 10.00 pragniemy szczególnie omadlać wszystkie zgromadzenia zakonne w Dniu Życia Konsekrowanego – to szczególna nasza wdzięczność za obecność sióstr Elżbietanek w naszej parafii. Po mszy św. o godz. 10.00 w salce parafialnej będzie szansa na wypicie kawy i słodki poczęstunek z biskupem. Natomiast o godz. 18.00 ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00 /   W trakcie adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową.
 2. W najbliższą sobotę tj. 4 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.
 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są świece tzw. gromnice w cenie 18 zł.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Mirosław Biczyński, +Izabela Szafrańska, +Kazimierz Silski, +Teresa Bator, Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…