Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła – 05.02.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła – 05.02.2023 r.

  1. Z całego serca dziękujemy wszystkim naszym parafianom za czas wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy. Dziękujemy za zaproszenie, za miłe spotkanie – również za ofiary składane przy tej wizycie. Zgodnie ze statutem diecezjalnym są one wsparciem dzieł duszpasterskich diecezji, parafii oraz księży.
  2. Dziękujemy również za przygotowanie i przeżywanie naszej uroczystości odpustowej – dziękujemy za przygotowanie świątyni, za gościnę na salce, dziękujemy również młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania oraz ich rodzicom, za obecność oraz ofiarę złożoną na potrzeby naszej świątyni.
  3. Dziękuję Panom, którzy dokonali po odpuście rozłożenia dekoracji świątecznej – dziękujemy za ich ciężką pracę i poświęcony czas.
  4. W środę modlitwę różańcową poprowadzi o godz. 17.30 róża Podwyższenia Krzyża Świętego
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00
  6. W sobotę 11 lutego – przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Tego dnia księża udadzą się z wizytą duszpasterską do podopiecznych naszego Domu Pomocy Społecznej. Nad to pragniemy zaprosić wszystkich ludzi chorych i w podeszłym wieku na mszę św. o godz. 11.00 do naszej świątyni. W trakcie eucharystii pragniemy udzielić chorym sakramentu namaszczenia. Zatroszczmy się o transport dla chorych.
  7. W najbliższą niedzielę 12 lutego będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Tomkowicza z diecezji opolskiej. Znamy już jego postać w naszej parafii – przyjeżdża do nas, aby głosić słowo Boże oraz rozprowadzać będzie nowe tomiki poezji własnej twórczości.
  8. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Adam Oparski, +Edward Sztonyk, +Bronisław Nagórski. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…