Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

 

  1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy, aby w duchu nawrócenia podejmować wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy jednocześnie na nabożeństwa wielkopostne na Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w kościele parafialnym   godz. 16.30 z udziałem dzieci

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

– Solniki                            godz. 17.30

– Stypułów                        po mszy św. o godz. 16.30

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

 

  1. Dziś zapraszamy dzieci wraz z książeczkami komunijnymi na godz. 12:15. Na Mszy św. zostaną poświęcone książeczki i świece do I komunii świętej. Po mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci.

 

  1. W środę 8 marca modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Panią błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask.

 

  1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00.

 

  1. Trwamy w kontynuacji odświeżenia naszego kościoła. Rozłożone rusztowania w nawie głównej, uniemożliwią wejście do kościoła głównymi drzwiami. Będziemy korzystać z dwóch wejść przez nawę boczną. W tygodniu msze św. odprawiamy w kaplicy tzw. „ogrójcowej”. W niedzielę w nawie bocznej. Zapraszamy, aby zajmować miejsca przy konfesjonałach, w prezbiterium, dostępna jest również kaplica ogrójcowa, gdzie jest również nagłośnienie z kościoła. Jak przy każdym remoncie prosimy o wyrozumiałość w trudnościach oraz o modlitwę o bezpieczne i terminowe zakończenie prac.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

  1. Od przyszłego tygodnia PZ Caritas będzie rozprowadzał świeczki tzw. paschaliki na stół Wielkanocny w cenie 20 zł.

 

  1. 1,5% podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PIT-ów. Zachęcamy, by w pisać KRS naszej Caritas (226818-podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

 

  1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłą niedzielę taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne. Ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny zbierane przez PZ Caritas zostały przekazane w kwocie 3000 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na cele misyjne.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Maria Łatkowska, +Regina Januszewska. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…