Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

 

 1. Trwamy w kontynuacji odświeżenia naszego kościoła. Rozłożone rusztowania w nawie głównej oraz wydłużony czas pracy pracowników, uniemożliwią przygotowanie kościoła do sprawowania mszy św. Dziękujemy Władzom Miasta i Pracownikom za możliwość korzystania z Zamku.

 

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy, aby w duchu nawrócenia podejmować wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy jednocześnie do udziału w rekolekcjach parafialnych. Rekolekcje głosi nam ks. major Dariusz Kamiński proboszcz parafii wojskowo-cywilnej w Koszalinie – już dziś dziękujemy za Jego obecność. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich mszach niedzielnych (w Zamku) oraz w pon./wt./śr. podczas mszy o: godz. 10.00 (w kaplicy zamkowej) /16.30 (Kościół Ducha Św.)/18.00 (Kościół Ducha Św.). Spowiedź rekolekcyjna przewidziana jest we wt./śr. pół godziny przed mszą św. Dziś zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym głoszonym przez rekolekcjonistę o godz. 17.15 w Zamku.

Taca w pon. i wt. podczas rekolekcji będzie naszą jałmużną wielkopostną natomiast w środę złożymy ofiary jako podziękowanie za rekolekcje – ks. Major zapowiedział, że przeznaczy ją na budowę świątyni w Koszalinie.

 

 1. W środę 29 marca modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej

 

 1. Adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji w czwartek od godz. 17.00.

 

 1. W najbliższy piątek 31 marca po mszy św. wieczornej przejdzie ulicami miasta Droga Krzyżowa – z kościoła Ducha Św. do Ratusza. Tego dnia będzie tylko jedna Droga Krzyżowa (zatem nie ma nabożeństw o godz. 16.30 i o godz. 17.30). Wszystkich zapraszamy na ok godz. 18.30 do kościoła Ducha Św. Po zakończonej Drodze Krzyżowej przy Ratuszu osoby chętne, które chciałyby pójść w osobistej cichej modlitwie w samotności do kościoła w Solnikach (ok. 6 km) prosimy o kontakt z duszpasterzami. W Solnikach będziemy mogli adorować i oddawać cześć Jezusowi wobec nowego krzyża misyjnego, który zostanie ustawiony przy kościele.

 

 1. W piątek 31 marca kancelaria parafialna będzie nieczynna

 

 1. Spowiedź wielkopostna dla filii:

– w Stypułowie 31 marca (pt.) od godz. 16.00

– w Lasocinie 2 kwietnia (niedz.) od godz. 8.20

– w Solnikach 2 kwietnia (niedz.) od godz. 9.30

 

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej na filiach w piątek:

– Solniki                            godz. 17.30

– Stypułów                        po mszy św. o godz. 16.30

 

 1. W najbliższą sobotę tj. 1 kwietnia przypada pierwsza sobota miesiąca – przed mszą św. poranną odśpiewane zostaną Godzinki. Po porannej mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne. W godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą swoich chorych.

 

 1. W przyszłą niedzielę Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Już dziś schola dziecięca oraz służba liturgiczna będą rozprowadzać palmy – na Niedzielę Palmową. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę podczas każdej mszy św. nastąpi poświęcenie palm – szczególnie zapraszamy dzieci na mszę św. z ich udziałem, która rozpocznie się w Rynku przy wejściu do Urzędu Stanu Cywilnego o godz. 12.15 – tam nastąpi poświecenie palm i procesja do Zamku. Podczas tej mszy zorganizujemy konkurs palm.

 

 1. W przyszłą niedzielę w dzień śmierci św. Jana Pawła II tj. 2 kwietnia zapraszamy na koncert ku Jego czci i pamięci. Odbędzie się on na Zamku po mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00. Wystąpi solista Przemysław Szczotko.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W cenie 14 zł jest tzw. Gość Extra mówiący o relikwiach Krzyża św. o Całunie Turyńskim. Przy czasopismach wyłożona jest Księga Deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, przy księdze znajdują się również foldery z tzw. modlitwą codzienną.

 

 1. PZ Caritas rozprowadza świeczki tzw. paschaliki na stół Wielkanocny w cenie 20 zł

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej Kożuchów zapraszamy w sobotę 1 kwietnia od godz. 10:00 na kożuchowski stadion, na którym odbędzie się Charytatywny turniej piłki nożnej służb mundurowych „Gramy dla Poli”. Oprócz sportowych zmagań przygotowano dużo innych ciekawych atrakcji.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stefania Naranowicz. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…