Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023 r.

 

 1. Od jutra zaczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40 – Nabożeństwo będzie bez czytanek majowych, abyśmy podczas mszy św. mogli mówić homilię – zwłaszcza zależy nam na obecności i animacji dzieci, które będą prawie przez cały maj przeżywać swój biały tydzień w poszczególnych grupach.

 

 1. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – msze św. w Kożuchowie o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 – zapraszamy na Eucharystię w intencji Ojczyzny z udziałem Wojska i Pocztów Sztandarowych na godz. 12.00. Po Eucharystii ok. godz. 13.00 przy Ratuszu uroczystości państwowe wraz z apelem pamięci. Natomiast o godz. 17.00 w Zamku koncert patriotyczny. W kościołach filialnych – porządek mszy św. niedzielny.

 

 1. Z racji na pierwszą środę miesiąca zmiana tajemnic po mszy św. o godz. 10.00 – Różę Matki Bożej Fatimskiej prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej o godz. 9.30.

 

 1. W środę 3 maja kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. W czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana – Zapraszamy na mszę św. w intencji naszej Kożuchowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 1. Zapraszamy również z racji pierwszego czwartku miesiąca do modlitwy w intencji powołań. Po mszy wieczornej półgodzinna adoracja w milczeniu oraz spotkanie formacyjne przyjaciół Paradyża.

 

 1. Wspólnota Intronizacji zaprasza na adorację w piątek od godziny 17.00 – w czasie adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową

 

 1. W sobotę 6 maja o godz. 6.30 godzinki ku czci Niepokalanej. Z racji pierwszej soboty miesiąca księża Kamil i Wojciech przed południem odwiedzą swoich chorych, natomiast Ks. Sebastian odwiedzi chorych rano w piątek 5 maja.

 

 1. W niedzielę 7 maja po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – natomiast dzieci z książeczkami zapraszamy na godz. 12.15.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Legnicy, Jaworu, na Górę św. Anny, do Piekar Śląskich – jest to pielgrzymka jednodniowa – 17 czerwca. Wyjazd o godz. 6.45 z PKS-u powrót ok godz. 23.00. Cena to 200 zł (przejazd, obiad, ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii – szczegółowe informacje u ks. Kamila

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Lech Walka, +Bogdan Charciarek +Henryk Oleksów. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…