Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r.

 

 1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40.
 2. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika – głównego patrona Polski

 

 1. W najbliższy wtorek 9 maja zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 17.00 będziemy modlić się na różańcu a o godz. 17.30 przez wstawiennictwo św. Józefa oraz w nabożeństwie majowym – będziemy modlić się w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie.

 

 1. W środę 10 maja modlitwę różańcową od godz. 17.00 rozpocznie Róża Matki Bożej Gromnicznej

 

 1. W czwartek 11 maja po mszy św. wieczornej do salki zapraszamy komitet organizacyjny festynu parafialnego. Informujemy jednocześnie, że w niedzielę 4 czerwca odbędzie się IX Rodzinny Festyn Parafialny. Zachęcamy do włączenia się w organizację. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz posłużą jako nagrody podczas losowania darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Naszą prośbę do firm i instytucji tradycyjnie skierowaliśmy oddzielnymi pismami – już teraz dziękujemy za okazane wsparcie. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w czwartki i piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

 

 1. Wspólnota Intronizacji zaprasza na adorację w piątek od godziny 17.00.

 

 1. 13 dzień miesiąca przypada w sobotę – zapraszamy do pierwszego w tym roku nabożeństwa Fatimskiego. O godz. 17.00 odmówimy różaniec wobec Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo majowe – o godz. 18.00 odbędzie się msza św. – po mszy św. przejdziemy procesją fatimską wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, oraz do wypisania na kartce intencji modlitewnych, które można zostawić na ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Za tydzień 14 maja o godz. 12.30 pragniemy ucieszyć się wydarzeniem I Komunii św. dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 oraz uroczystość I Komunii św. będzie również w Solnikach o godz. 10.00.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Legnicy, Jaworu, na Górę św. Anny, do Piekar Śląskich – jest to pielgrzymka jednodniowa – 17 czerwca. Wyjazd o godz. 6.45 z PKS-u powrót ok godz. 23.00. Cena to 200 zł (przejazd, obiad, ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii – szczegółowe informacje u ks. Kamila

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłą niedzielę – II niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.