Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna – 21.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocna – 21.05.2023 r.

 

 1. Dziś o godz. 12.30 pragniemy ucieszyć się wydarzeniem I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dla klasy 3 A z SP nr1

 

 1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40. po nabożeństwie majowym odmawiamy również Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Jutro tj. 22 maja podczas mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele obchodzić będą swoją 19 rocznicę święceń księża z rocznika naszego ks. Proboszcza. Zachęcamy do modlitwy w intencji Jubilatów

 

 1. We wtorek 23 maja zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z gr ks. Sebastiana z kl. 7 SP na spotkanie do kościoła na godz. 18.45

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.00 poprowadzi Róża Bożego Ciała.

 

 1. W środę 24 maja podczas mszy św. o godz. 18.00 swoją Jubileuszową Eucharystię będzie odprawiał pochodzący z naszej parafii Dyrektor Wydziału Ekonomicznego Kurii Diecezjalnej ks. kan. Rafał Tur. Do wspólnej celebracji dziękczynnej za 25 lat kapłaństwa ks. Rafał zaprasza swoich przyjaciół księży oraz nas swoich parafian, którzy towarzyszyli Mu w drodze rozeznania powołania oraz w czasie jej realizacji. Zapraszamy w środę do modlitwy w intencji Jubilata.

 

 1. Kancelaria w środę będzie nieczynna

 

 1. 4 czerwca odbędzie się IX Rodzinny Festyn Parafialny. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz które posłużą jako nagrody dla darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w czwartki i piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej oraz do Przedszkoli nr I i III, do Przedszkola prowadzonego przez Siostry Elżbietanki oraz do przychodni prowadzonej przez Państwa Dusza. Konkretnym wkładem w nasz festyn może być dar upieczenia ciasta – możemy przynosić wypieki na parafię w sobotę 3 czerwca. Informujemy, że od dnia 29 maja można w salce parafialnej zaopatrzyć się w jaja oraz inne asortymenty potrzebne do wypieków.

 

 1. Wspólnota Intronizacji zaprasza na adorację w piątek od godziny 17.00. W tym dniu pragniemy pamiętać o naszych Mamach – modlimy się za Nie i składamy im serdeczne życzenia

 

 1. W piątek o godz. 18.00 spotkanie w salce ma schola dziecięca. Zapraszamy dzieci, które chciałyby dołączyć do scholii.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministranta z klasy 2 SP oraz wszystkich innych chętnych w tym dzieci pierwszokomunijne w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej.

 

 1. O godz. 12.00 w sobotę odbędzie się obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów w salce parafialnej.

 

 1. Święcenia prezbiteratu w gorzowskiej katedrze otrzyma w najbliższą sobotę dwóch diakonów naszej diecezji. Dla naszej parafii radością jest fakt, iż także nasz parafianin dk. Michał Dziedzic otrzyma w Poznaniu 27 maja w Archikatedrze święcenia kapłańskie. W najbliższą niedzielę tj. 28 maja odbędzie się msza św. prymicja o godz. 11.15 – już dziś informujemy, że za tydzień nie będzie mszy św. o godz. 12.30.

 

 1. W sobotę 27 maja na godz. 17.00 do salki parafialnej zapraszamy Apostolat Maryjny.

 

 1. Zachęcamy do wspólnego trwania w Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Pragniemy nasze czuwanie rozpocząć w sobotę po mszy św. wieczornej.

 

 1. Nasza parafia organizuje 10 czerwca wyjazd dla dzieci do Jeleniej Góry, „Bram Czasu” zwiedzanie podziemia, do sanktuarium w Krzeszowie, gdzie uczestniczyć będziemy w Mszy św., obiedzie oraz zwiedzać kompleks klasztorny. Koszt to 170 zł. zapisy u ks. Kamila lub Pani Zuzanny Badowskiej.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Dziękujemy bardzo serdecznie Rodzicom Dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła, za dekorację, za dary ofiarne na potrzeby parafii.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Beatę Piech. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…