Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04.06.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04.06.2023 r.

 

 

  1. Dziś w naszej parafii odbywa się IX Rodzinny Festyn Parafialny – serdecznie zapraszamy do „Fosy” od godz. 12.00 do 18.00. Zapraszamy do nabywania cegiełek, do których przypisane są nagrody. Przy wyjściu z kościoła możemy nabywać ciasta, odwiedzić „pchli targ”. Natomiast po godz. 12.00 czeka nas wiele atrakcji, obficie zastawiane stoiska gastronomiczne, zabawy i atrakcje dla dzieci – przygotowane między innymi przez harcerzy z Zielonej Góry, występy artystyczne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy, a przez to do wspierania inicjatyw remontowanych naszego kościoła i kościołów filialnych. Wszystkie zakupione cegiełki mają przypisane skromne nagrody a o godz. 15.30 i 18.00 nagrody będą jeszcze obfitsze.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40 – wyjątkiem będzie Oktawa Bożego Ciała. W oktawie litanię odmówimy po zakończonej mszy wieczornej a przed procesją wokół kościoła.

 

  1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.00 poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej. W środę po mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca .

 

  1. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, która przypada 8 czerwca w najbliższy czwartek. W naszej parafii na głównej mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. (próbę przed rocznicą dzieci mają 6 czerwca o godz. 16.30 – bezpośrednio po próbie przewidziana jest szansa na spowiedź dla dzieci)

Planujemy, aby procesja – po mszy św. o godz. 12.00 – przeszła do czterech ołtarzy. Ołtarz 1 – będzie przy krzyżu na ścianie kościoła; ołtarz 2 – przy OSP Kożuchów; ołtarz 3 – przy krzyżu na ul. Chopina i ołtarz 4 – na terenie DPS Kożuchów przy grocie Matki Bożej. Zatroszczmy się o tradycyjne udekorowanie okien i posesji oraz o uroczysty przebieg procesji przez sztandary oraz dzieci sypiące kwiaty.

Porządek mszy św. w uroczystość Bożego Ciała:

Kościół Parafialny:

Godz.: 7.00/8.30/10.00/12.00 (po mszy procesja) /18.00

Lasocin godz. 8.45 / Stypułów godz. 9.00 (po mszy procesja) / Solniki godz. 10.00 (po mszy procesja)

 

  1. Wspólnota Intronizacji zaprasza na adorację w piątek od godziny 17.00
  2. Na najbliższy piątek w oktawie Bożego Ciała Biskup udzielił nam dyspensę od zachowania wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  3. W najbliższą sobotę odbędzie się wyjazd dzieci z naszej parafii do Jeleniej Góry i Krzeszowa. Zbiórka na PKS o godz. 7:30.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  5. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziś zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności w Warszawie. Za tydzień II Niedziela miesiąca – taca przeznaczona na dzieło remontowe naszej parafii.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Janinę Szelążek, +Zygmunta Góreckiego, + Stanisławę Trela, +Jadwigę Kędzierką. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…