Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela Zwykła – 11.06.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela Zwykła – 11.06.2023 r.

 1. Przedwczoraj nasi ministranci rozegrali mecze finałowe w piłkarskiej lidze diecezjalnej. Gratulujemy im zajęcia II miejsca w kategorii Junior Starszy i III miejsca Junior Młodszy.

 

 1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przeżywały wyjazd integracyjny do Jeleniej Góry i okolic – dziękujemy Pani Zuzannie i księżom Wojciechowi i Kamilowi za opiekę oraz uczestnikom za miłą atmosferę.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40 – wyjątkiem będzie Oktawa Bożego Ciała. W oktawie litanię odmówimy po zakończonej mszy wieczornej a przed procesją wokół kościoła.

 

 1. W poniedziałek 12 czerwca podczas mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy księży kolegów kursowych ks. Wojciecha. Pragną Oni wspólnie przeżywać w naszej parafii 5. rocznicę swoich święceń – już dziś składamy im serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

 

 1. We wtorek 13 czerwca przypada II wtorek miesiąca i jednocześnie kolejne nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 17.00, gdzie rozpoczniemy wspólną modlitwę różańcową. Od godz. 17.30 w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Józefa, będziemy wypraszać dar dobrej śmieci dla siebie oraz dla obecnie konających. Po mszy wieczornej odmówimy litanię do Serca Jezusowego i przejdziemy w procesji wokół kościoła.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej pomocy.

 

 1. W czwartek o godz. 11.00 na Cmentarzu Komunalnym w Otyniu rozpocznie się ceremonia pochówku Dzieci Nienarodzonych – msza św. o godz. 10.00 w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona w intencji rodziców w żałobie.

 

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – podczas mszy św. tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła.

 

 1. Wspólnota Intronizacji zaprasza na adorację w piątek od godziny 17.00

 

 1. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywamy odpust w Lasocinie. Msza odpustowa w kaplicy o godz. 18.00 – tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W piątek 16 czerwca na mszę wieczorną do Kożuchowa zapraszamy kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Sebastiana. Po mszy obowiązkowe spotkanie dla nich, które wskaże osoby otrzymujące klasyfikację do dalszej formacji. Kandydaci proszeni są o przyniesienie z sobą indeksów.

 

 1. W piątek 16 czerwca kancelaria będzie nieczynna

 

 1. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – zapraszamy na msze św. poranną o godz. 7.00. o godz. 6.40 odśpiewamy Godzinki, ku czci Niepokalanej.

 

 1. W sobotę 17 czerwca zapraszamy po mszy wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa słowem Bożym. Zachęcamy do pochylenia się wspólnie nad Księgą Pisma Świętego.

 

 1. Przypominamy, że 17 czerwca następuje wyjazd na pielgrzymkę do Legnicy, Jaworu, na Górę św. Anny, do Piekar Śląskich. Wyjazd o godz. 6.45 z PKS-u powrót ok godz. 23.00

 

 1. W przyszłą niedzielę 18 czerwca obchodzimy w naszej diecezji uroczystość NMP z Rokitna – odpust rokitniański z obecnością biskupów odbędzie się w sobotę 17 czerwca.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Wspólnota Apostolatu Maryjnego organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 28-29 lipca. Koszt wyjazdu uwzględniający ubezpieczenie, przejazd i nocleg to 220 zł. Szczegółowe informacje u Pani Janiny Drogoś, zapisy w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziś taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystszości Bożego Ciała. Dziękujemy konstruktorom ołtarzy, dziękujemy służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzieciom rocznicowym, orkiestrze kożuchowskiej i prowadzącym śpiewy, dziękujemy OSP Kożuchów oraz społeczności DPS za okazaną pomoc.

 

 1. Z całego serca dziękujemy za przeżyty w ubiegłym tygodniu IX Rodzinny Festyn Parafialny. Dziękujemy całej parafii i wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Wszystkim darczyńcom i wykonawcom, wszystkim, którzy włożyli w ten czas wiele trudu i poświęcenia. Był to dobry czas integracji. Podczas Festynu udało się nam zebrać 42 tyś. złotych.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stanisław Swędrak, +Waldy Bogucki. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…