Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2023 r. – Przemienienie Pańskie

XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2023 r. – Przemienienie Pańskie

1. Informujemy, że podczas wakacji nie ma mszy św. o godz. 16.30 w piątek w Stypułowie i w Kożuchowie w niedzielę o godz. 12.30; z racji mniejszej ilości księży bardzo prosimy, by z sakramentu spowiedzi korzystać w tygodniu.

1. We najbliższy wtorek 8 sierpnia – zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa od godz. 17.30, gdzie modlić się będziemy w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie, będziemy wypraszać dar dobrej śmieci dla siebie oraz dla obecnie konających.

1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża św. Nepomucena

1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00

1. Z piątku na sobotę tj. z 11 na 12 sierpnia o północy z PKS Kożuchów wyrusza autokar z pielgrzymami na Janą Górę. Życzy bezpiecznej i owocnej pielgrzymki.

1. W przeszłą niedzielę 13 sierpnia w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt. „sacrum po góralsku” inaugurujący Festiwal Henrykowski. W koncercie wystąpią: aktor Piotr Cyrwus oraz Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Szczegóły programowe Festiwalu na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury Zamek

1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Skrzatusza, Górki Klasztornej i Torunia w dniach 22-23 września br. Koszt pielgrzymki: 380 zł w tym: nocleg, 2 obiady, kolacja, śniadanie, bilety, parkingi. Szczegółowe informacje u ks. Kamila zapisy w zakrystii – przy wpłacie zaliczki 200 zł. (prosimy o szybką deklarację uczestnictwa).

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli siew miniony poniedziałek w prace porządkowe w kościele. W przyszłym tygodniu taca przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne.

1. Aktualnie trwają prace malarskie we wszystkich salkach katechetycznych, została w salce również wycyklinowana podłoga; w tym tygodniu rozpoczną się prace restauratorskie nad naszymi organami, oraz zainstalujemy nowy system do wyświetlania tekstów pieśni.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zygmunt Jękot, +Mirosław Rudnicki. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…