Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2023 r. – Przemienienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2023 r. – Przemienienie Pańskie

 

 1. Informujemy, że podczas wakacji nie ma mszy św. o godz. 16.30 w piątek w Stypułowie i w Kożuchowie w niedzielę o godz. 12.30; z racji mniejszej ilości księży bardzo prosimy, by z sakramentu spowiedzi korzystać w tygodniu.

 

 1. We najbliższy wtorek 8 sierpnia – zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa od godz. 17.30, gdzie modlić się będziemy w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie, będziemy wypraszać dar dobrej śmieci dla siebie oraz dla obecnie konających.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża św. Nepomucena

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00

 

 1. Z piątku na sobotę tj. z 11 na 12 sierpnia o północy z PKS Kożuchów wyrusza autokar z pielgrzymami na Janą Górę. Życzy bezpiecznej i owocnej pielgrzymki.

 

 1. W przeszłą niedzielę 13 sierpnia w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt. „sacrum po góralsku” inaugurujący Festiwal Henrykowski. W koncercie wystąpią: aktor Piotr Cyrwus oraz Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Szczegóły programowe Festiwalu na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury Zamek

 

 1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Skrzatusza, Górki Klasztornej i Torunia w dniach 22-23 września br. Koszt pielgrzymki: 380 zł w tym: nocleg, 2 obiady, kolacja, śniadanie, bilety, parkingi. Szczegółowe informacje u ks. Kamila zapisy w zakrystii – przy wpłacie zaliczki 200 zł. (prosimy o szybką deklarację uczestnictwa).

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli siew miniony poniedziałek w prace porządkowe w kościele. W przyszłym tygodniu taca przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne.

 

 1. Aktualnie trwają prace malarskie we wszystkich salkach katechetycznych, została w salce również wycyklinowana podłoga; w tym tygodniu rozpoczną się prace restauratorskie nad naszymi organami, oraz zainstalujemy nowy system do wyświetlania tekstów pieśni.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Zygmunt Jękot, +Mirosław Rudnicki. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…