Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

1. Informujemy, że podczas wakacji nie ma mszy św. o godz. 16.30 w piątek w Stypułowie i w Kożuchowie w niedzielę o godz. 12.30; z racji mniejszej ilości księży bardzo prosimy, by z sakramentu spowiedzi korzystać w tygodniu.

1. Dziś w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt. „sacrum po góralsku” inaugurujący Festiwal Henrykowski. W koncercie wystąpią: aktor Piotr Cyrwus; na organach Marek Stefański oraz Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Szczegóły programowe Festiwalu na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury Zamek

1. W najbliższy wtorek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we mszy św. – Eucharystie będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Na filiach msze w porządku niedzielnym. Podczas msz św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Natomiast podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie modlitwa za Ojczyznę oraz za Wojsko Polskie w dniu ich święta. Uroczystość uświetni Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża MB Królowej

1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00

1. W przeszłą sobotę 19 sierpnia po mszy św. wieczornej zapraszamy do uczestnictwo w spotkaniu Lectio Divina – zachęcamy do wspólnego czytania i modlitwy słowem Bożym.

1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Skrzatusza, Górki Klasztornej i Torunia w dniach 22-23 września. Koszt pielgrzymki: 380 zł w tym: nocleg, 2 obiady, kolacja, śniadanie, bilety, parkingi. Szczegółowe informacje u ks. Kamila zapisy w zakrystii – przy wpłacie zaliczki 200 zł. (prosimy o szybką deklarację uczestnictwa).

1. Dziękujemy ks. Wojciechowi za duchowe prowadzenie pieszych pielgrzymów z Głogowa na Jasną Górę, dziękujemy za zorganizowanie autokaru na ostatni etap. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom pieszym, autokarowym i duchowym za ich trud i modlitwy w naszych intencjach.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne.

1. Apel – Bpa Diecezjalnego o diakonacie stałym (do odczytania, gablota parafialna)

1. Apel – Bpa Stanisława Gądeckiego – pomoc dla Słowenii (zbiórka do puszek 15 sierpnia)

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Teresa Nowobilska, +Zygmunt Zbońkowski. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…