Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

 

 1. Informujemy, że podczas wakacji nie ma mszy św. o godz. 16.30 w piątek w Stypułowie i w Kożuchowie w niedzielę o godz. 12.30; z racji mniejszej ilości księży bardzo prosimy, by z sakramentu spowiedzi korzystać w tygodniu.

 

 1. Dziś w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt. „sacrum po góralsku” inaugurujący Festiwal Henrykowski. W koncercie wystąpią: aktor Piotr Cyrwus; na organach Marek Stefański oraz Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Szczegóły programowe Festiwalu na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury Zamek

 

 1. W najbliższy wtorek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we mszy św. – Eucharystie będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Na filiach msze w porządku niedzielnym. Podczas msz św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Natomiast podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie modlitwa za Ojczyznę oraz za Wojsko Polskie w dniu ich święta. Uroczystość uświetni Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

 

 1. W środę modlitwę różańcową od godz. 17.30 poprowadzi Róża MB Królowej

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00

 

 1. W przeszłą sobotę 19 sierpnia po mszy św. wieczornej zapraszamy do uczestnictwo w spotkaniu Lectio Divina – zachęcamy do wspólnego czytania i modlitwy słowem Bożym.

 

 1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Skrzatusza, Górki Klasztornej i Torunia w dniach 22-23 września. Koszt pielgrzymki: 380 zł w tym: nocleg, 2 obiady, kolacja, śniadanie, bilety, parkingi. Szczegółowe informacje u ks. Kamila zapisy w zakrystii – przy wpłacie zaliczki 200 zł. (prosimy o szybką deklarację uczestnictwa).

 

 1. Dziękujemy ks. Wojciechowi za duchowe prowadzenie pieszych pielgrzymów z Głogowa na Jasną Górę, dziękujemy za zorganizowanie autokaru na ostatni etap. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom pieszym, autokarowym i duchowym za ich trud i modlitwy w naszych intencjach.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne.

 

 1. Apel – Bpa Diecezjalnego o diakonacie stałym (do odczytania, gablota parafialna)

 

 1. Apel – Bpa Stanisława Gądeckiego – pomoc dla Słowenii (zbiórka do puszek 15 sierpnia)

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Teresa Nowobilska, +Zygmunt Zbońkowski. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…