Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

 

 1. Dziś 1 października po mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed I Komunią św.

 

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywać się będą dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona jest na stoliku z prasą katolicką

 

 1. W najbliższy wtorek 3 października na godz. 18.45 zapraszamy uczniów klasy 7 SP – na pierwsze spotkanie w kościele inaugurujące przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W środę 4 października po mszy św. wieczornej nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkie Róże naszej parafii oraz wszystkich chętnych do uczestnictwa w rekolekcjach, które wygłosimy od środy po piątku – pragniemy zgłębić tematykę duchowości Maryjnej i różańcowej. Zapraszamy do wypisywania i pozostawienia przy ołtarzu Matki Bożej – intencji, które będziemy omadlać podczas tych rekolekcji.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy Przyjaciół Paradyża do wspólnej modlitwy o dar powołań. Po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w milczeniu, a po niej spotkanie formacyjne.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź będzie podczas adoracji i różańca.

 

 1. W sobotę 7 października zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna. Tego dnia przypada wspomnienie NMP Różańcowej – to szczególny dzień jedności Róż Różańcowych – oraz szansa dla nich, aby uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. ks. Kamil odwiedzi swoich chorych w piątek natomiast ks. Sebastian i ks. Wojciech w sobotę przed południem.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca tzn. 7 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna – są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z PKS Kożuchów o godz. 8.15 – powrót około godz. 17.00 – koszt wyjazdu 50 zł. zapisy w zakrystii

 

 1. Pragniemy zapowiedzieć, że w naszej parafii dziś rozpoczynamy tzw. „kurs przedmałżeński” odbędzie się w terminie 1-7 października – nauki odbywać się będą codziennie o godz. 19.00.

 

 1. Również w naszej parafii odbywać się będzie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 r. życia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 7 października o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu również do nabycia Gość Extra o tematyce maryjnej w cenie 14 zł.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłym tygodniu taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jan Gozdór, +Andrzej Walczyński. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…