Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.

1. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30 – wyjątkiem będzie w tym tygodniu nabożeństwo fatimskie, gdzie różaniec będzie po mszy św. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona jest na stoliku z prasą katolicką.

1. Pragniemy poinformować, że 7 października w Rokitnie podczas pielgrzymki Róż Różańcowych Abp Józef Michalik przywiózł dla naszej diecezji, i również dla naszej parafii relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Potwierdzone certyfikatem autentyczności relikwie z kości aktualnie są w kaplicy na plebanii. W późniejszym terminie po przygotowaniu przez rekolekcje zainstalujemy je w naszej świątyni.

1. We najbliższy wtorek 10 października – zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa od godz. 17.30, gdzie modlić się będziemy na różańcu w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie, będziemy wypraszać dar dobrej śmieci dla siebie oraz dla obecnie konających.

1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. o godz. 18.00 będzie msza św. a po niej przejdziemy w procesji odmawiając różaniec. Zapraszamy, aby napisać intencje, w których będziemy się modlić podczas tego nabożeństwa. Możemy je zostawić przy ołtarzu Matki Bożej.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 r. życia. Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj – ostatnią szansą na wzięcie udziału w dalszej formacji jest obecność 14 października na spotkaniu o godz. 19.00.

1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne.

1. W przyszłą niedzielę przypada XXIII Dzień Papieski – będziemy mogli za tydzień złożyć ofiarę do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na fundację stypendialną dla ubogiej a zdolnej młodzieży.

1. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej nasi Parafianie ze Stypułowa zapraszają na odpust o godz. 11.30

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Marek Stańczyk, +Zygmunt Brzózka, +Danuta Wiśniewska, +Anna Orzechowska, +Elżbieta Jakubów, +Mirosława Kucner. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…