Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.

 

 

 1. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30 – wyjątkiem będzie w tym tygodniu nabożeństwo fatimskie, gdzie różaniec będzie po mszy św. Tak jak w ubiegłym roku prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przewodniczenie tej modlitwie. Rozpiska wspólnot w formie kalendarza na cały miesiąc została wywieszona w gablocie parafialnej oraz wyłożona jest na stoliku z prasą katolicką.

 

 1. Pragniemy poinformować, że 7 października w Rokitnie podczas pielgrzymki Róż Różańcowych Abp Józef Michalik przywiózł dla naszej diecezji, i również dla naszej parafii relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Potwierdzone certyfikatem autentyczności relikwie z kości aktualnie są w kaplicy na plebanii. W późniejszym terminie po przygotowaniu przez rekolekcje zainstalujemy je w naszej świątyni.

 

 1. We najbliższy wtorek 10 października – zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa od godz. 17.30, gdzie modlić się będziemy na różańcu w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz za wszystkich pogrążonych w żałobie, będziemy wypraszać dar dobrej śmieci dla siebie oraz dla obecnie konających.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. o godz. 18.00 będzie msza św. a po niej przejdziemy w procesji odmawiając różaniec. Zapraszamy, aby napisać intencje, w których będziemy się modlić podczas tego nabożeństwa. Możemy je zostawić przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych – powyżej 21 r. życia. Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj – ostatnią szansą na wzięcie udziału w dalszej formacji jest obecność 14 października na spotkaniu o godz. 19.00.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada XXIII Dzień Papieski – będziemy mogli za tydzień złożyć ofiarę do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na fundację stypendialną dla ubogiej a zdolnej młodzieży.

 

 1. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej nasi Parafianie ze Stypułowa zapraszają na odpust o godz. 11.30

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Marek Stańczyk, +Zygmunt Brzózka, +Danuta Wiśniewska, +Anna Orzechowska, +Elżbieta Jakubów, +Mirosława Kucner. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…