Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

 

 1. Dziś z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej nasi Parafianie ze Stypułowa zapraszają na odpust o godz. 11.30

 

 1. Trwamy w miesiącu szczególnej modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa, które w naszej parafii odbywają się: dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30 natomiast dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.

 

 1. W środę w święto św. Łukasza Ewangelisty – pragniemy modlić się za całą służbę zdrowia oraz o zdrowie dla chorych i cierpiących.

 

 1. W czwartek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – zapraszamy do wspólnej modlitwy przez Jego wstawiennictwo – będziemy mieli okazje oddać cześć Jego relikwią.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. W sobotę 21 października zapraszamy po mszy wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa słowem Bożym. Zachęcamy do pochylenia się wspólnie nad Księgą Pisma Świętego.

 

 1. W przyszłą niedzielę 22 października w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II schola dziecięca naszej parafii rozprowadzać będzie „papieskie kremówki” pieniądze zebrane ze sprzedaży zasilą fundusz naszej scholii.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny zostały wyłożone druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Modlitwa za zmarłych będzie od 3 listopada o godz. 17.30.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy szczególnie za ofiary zebrane w ubiegłym tygodniu na cele remontowe

 

 

 1. Dziś z racji na XXIII Dzień Papieski – będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na fundację stypendialną dla ubogiej a zdolnej młodzieży.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stanisława Kopera, +Eugeniusz Świętocki, +Anna Przypis. Wszystkich zmarłych, w tym również na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…