Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

1. Przeżywamy miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Przy ołtarzu św. Anny wyłożone są druki modlitwy wspominkowej. Zapraszamy do czytelnego wypisywania naszych bliskich zmarłych. Wypisane wypominki możemy złożyć do skarbon przy ołtarzach bocznych – Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Koronką do Bożego Miłosierdzia i wypominkami modlimy się za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

1. Dziś z racji obchodzonego wspomnienia 17 listopada – św. Elżbiety Węgierskiej, pragniemy omadlać nasze Siostry Elżbietanki – dziękujemy za ich posługę i obecność w naszej parafii. Podczas mszy św. o godz. 12.30 modlimy się za nasze Siostry, a dzieci z przedszkola przez nie prowadzonego przedstawią montaż słono-muzyczny o życiu św. Elżbiety.

1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla – to patronalne święto naszego seminarium duchownego. Modlimy się za nasze seminarium oraz o nowe powołania – ofiary składane na tace przeznaczamy na cele Wyższego Seminarium Duchowego.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziękujemy za ofiary składane w ubiegłym tygodniu, które przeznaczamy na cele inwestycyjne.

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Stefan Czapliński. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin, omadlanych w tegorocznych wypominkach, zmarłych na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…