Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrystusa Króla  – 26.11.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrystusa Króla  – 26.11.2023 r.

 

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla – to patronalne święto naszego seminarium duchownego. Modlimy się za nasze seminarium oraz o nowe powołania – ofiary składane dziś na tace przeznaczamy na cele WSD.

 

 1. Dziś podczas każdej mszy św. następuje poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy przy nabywaniu opłatków przeznaczymy na cele remontowe.

 

 1. Również w tym roku do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynek znajdujących się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą o nas do 17 grudnia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia.

 

 1. Do 30 listopada modlimy się o godz. 17.30 modlitwą wspominkową odmawiając koronkę do Bożego miłosierdzia.

 

 1. Jutro tj. 27 listopada kancelaria przed południem będzie nieczynna.

 

 1. Jutro również podczas mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji Apostolatu Maryjnego, który w naszej parafii przeżywa 30 lecie istnienia. Dziękujemy serdecznie wszystkim członkom wspólnoty za ich zaangażowanie i modlitwę. Po mszy św. odbędzie się spotkanie jubileuszowe w salce.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź będzie podczas adoracji.

 

 1. W sobotę 2 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.

 

 1. Sebastian i Ks. Kamil odwiedzą swoich chorych w sobotę 2 grudnia przed południem a ks. Wojciech w sobotę 9 grudnia.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na godz. 12.15 do kościoła wraz z książeczkami. Po mszy św. o godz. 12.30 nastąpi spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 1. W naszej parafii wspólnota Caritas rozpocznie za tydzień rozprowadzanie świec na stół wigilijny mała świeca – 10 zł. duża – 20 zł.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę schola dziecięca przeprowadzi przy kościele świąteczny jarmark. Do nabycia będą różnego rodzaju dekoracje świąteczne, a także zestawy kolędowe i kropidła, książka „ewangelia na każdy dzień” – przydatne w trakcie wizyty duszpasterskiej.

 

 1. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Fundacja Małych Stópek zapraszają
  do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Na choince przy ołtarzu św. Anny zostały wywieszone bombki – na nich umieszczone są informacje o osobie obdarowanej. Osoby obdarowane są mieszkańcami Domu Samotnej Matki w Żarach, DPS dla osób z niepełnosprawnością we Wschowie, który prowadzony jest przez Siostry Elżbietanki, oraz osoby potrzebujące z naszej parafii .
 • Zabierz tekturową „bombkę” z choinki – jest na niej informacja o dziecku/osobie dla której paczka będzie przeznaczona.
 • Przygotuj paczkę. Na zewnątrz przymocuj tekturową bombkę z imieniem dziecka.
 • Gotową paczkę zostaw pod choinką w kościele

Akcja trwa do 18 grudnia.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Przypominamy, że istnieje możliwość ofiarowania intencji na mszę św. zbiorową, którą odprawimy w sobotę 2 grudnia podczas mszy wieczornej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Kazimierz Gończowski, +Czesława Daniłowicz, +Janina Kaczmarek, +Eugenia Kisielewska, +Zofia Godyn, +Franciszk Szczęsny, +Franciszka Trziszka, +Władysław Fortuna, +Teresa Kramczyńska. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin, omadlanych w tegorocznych wypominkach, zmarłych na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…