Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu  – 03.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu  – 03.12.2023 r.

 

 

 1. Dziś rozpoczynamy adwent. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na godz. 12.15 do kościoła wraz z książeczkami. Dziś po mszy św. o godz. 12.30 nastąpi spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 1. Dziś schola dziecięca przeprowadza przy kościele świąteczny jarmark. Do nabycia będą różnego rodzaju dekoracje świąteczne, a także zestawy kolędowe i kropidła, książka „ewangelia na każdy dzień” – przydatne w trakcie wizyty duszpasterskiej.

 

 1. Zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00. D\zieci szczególnie zapraszamy na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00 – po sobotniej mszy porannej zapraszamy na poczęstunek w salce na plebanii. Podczas tegorocznych rorat będzie poznawali bł. Rodzinę Ulmów – a na zakończenie rorat w piątek 22 grudnia dokonamy instalacji relikwii w jednej z bocznych kaplic.

 

 1. Po każdej mszy św. jest możliwość nabywania opłatków na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy przy tej okazji przeznaczymy na cele remontowe.

 

 1. Do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynek znajdujących się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą o nas do 17 grudnia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia. W przygotowanych zaproszeniach na kolędę uwzględniono dwa razy blok 34 przy ul. 22 Lipca. Przepraszamy za pomyłkę. Rodziny z bloku 34 odwiedziemy 27 grudnia.

 

 1. We wtorek 5 grudnia o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie młodzieży z kl 7 SP przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z gr ks. Sebastiana.

 

 1. W środę 6 grudnia o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Zielonej odbędzie się pogrzeb doczesnych szczątek po ekshumacji ks. Ignacego Lape. Jego ciało spocznie między grobem sióstr elżbietanek a grobem ks. Kotwicy. Ks. Ignacy Lape zmarł w Kożuchowie, był księdzem Archidiecezji Wrocławskiej, przed emeryturą pełnił funkcję proboszcza w Mycielinie.

 

 

 1. W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja. Zapraszamy serdecznie dzieci na mszę św. wieczorną o godz. 18.00. W tym miejscu pragniemy podziękować Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kożuchowie oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za okazaną pomoc „św. Mikołajowi”.

 

 1. Ze względu na spotkanie dzieci z „Mikołajem” zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych przed mszą św. na godz. 17.30 – różaniec poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na mszę św. o godz. 18.00 – podczas mszy św. poświęcimy medaliki dzieciom a także wszystkim, którzy tego potrzebują.

 

 1. Z racji tej Uroczystości Maryjnej po mszy św. wieczornej 8 grudnia o godz. 18.45 rozpocznie się koncert ku czci Matki Bożej. Wystąpi w naszym kościele Przemysław Szczotko wraz z zespołem. Zapraszamy na maryjne i adwentowe wydarzenie.

 

 1. Wojciech w sobotę 9 grudnia odwiedzi swoich chorych.

 

 1. W naszej parafii wspólnota Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec na stół wigilijny mała świeca – 10 zł. duża – 20 zł.

 

 1. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Fundacja Małych Stópek zapraszają
  do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Na choince przy ołtarzu św. Anny zostały wywieszone bombki – na nich umieszczone są informacje o osobie obdarowanej. Osoby obdarowane są mieszkańcami Domu Samotnej Matki w Żarach, DPS dla osób z niepełnosprawnością we Wschowie, który prowadzony jest przez Siostry Elżbietanki, oraz osoby potrzebujące z naszej parafii .
 • Zabierz tekturową „bombkę” z choinki – jest na niej informacja o dziecku/osobie dla której paczka będzie przeznaczona.
 • Przygotuj paczkę. Na zewnątrz przymocuj tekturową bombkę z imieniem dziecka.
 • Gotową paczkę zostaw pod choinką w kościele

Akcja trwa do 18 grudnia.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Także do nabycia dwumiesięcznik wydawany przez Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Za tydzień taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Irena Giwerska, + Jan Rodziewicz, +Janina Machnij, +Alicja Siring. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin,  zmarłych na skutek wojny polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…