Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu  – 10.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu  – 10.12.2023 r.

 

 1. Zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00 – po sobotniej mszy porannej zapraszamy na poczęstunek w salce na plebanii.

 

 1. Po każdej mszy św. jest możliwość nabywania opłatków na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy przy tej okazji przeznaczymy na cele remontowe.

 

 1. Do opłatków dołączyliśmy plan kolędy. Na załączonym folderze jest gotowa forma tzw. ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł na tzw. kolędę w wyznaczonym terminie – proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do kościoła. Można je złożyć do skrzynek znajdujących się pod chórem. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą o nas do 17 grudnia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia. W przygotowanych zaproszeniach na kolędę uwzględniono dwa razy blok 34 przy ul. 22 Lipca. Przepraszamy za pomyłkę. Rodziny z bloku 34 odwiedziemy 27 grudnia. Nie uwzględniono również ul. Perłowej – odwiedzimy rodziny z tej ulicy 16 stycznia?

 

 1. Jutro w poniedziałek 11 grudnia o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie młodzieży z kl. 8 SP przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z gr ks. Wojciecha.

 

 1. We wtorek 12 grudnia zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po tracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.

 

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Matki Bożej Gromnicznej.

 

 1. Caritas Parafialna dziękuje w imieniu swoich podopiecznych, wszystkim, którzy włączyli się w dzieło przekazania żywości Tak Pomagam. Dary żywnościowe można przynosić jeszcze przez ten tydzień do naszego parafialnego kościoła i złożyć je w kaplicy „Wszystkich Świętych” przy figurze Matki Bożej Bolesnej. Dziękujemy pracownikom sklepów Biedronka, Netto i Dino za okazaną pomoc.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. W najbliższą sobotę 16 grudnia po mszy św. wieczornej zapraszamy do kolejnej możliwości modlitwy Słowem Bożym – Lectio Divina. Zapraszamy do zabrania z sobą tekstu Pisma św.

 

 1. W imieniu Burmistrza zapraszamy do przeżycia wigilii miejskiej 16 grudnia w sobotę o godz. 17.00 przy ratuszu.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Jędrzej Polak. Rekolekcje potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 10.00/16.30 i 18.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek rano o godz. 9.30 popołudniu od godz. 16.00 i 17.30.

 

 1. Spowiedź na filiach: Stypułów 15 grudnia (pt) od godz. 16.00 / Lasocin 17 grudnia (ndz) od godz. 8.30 / Solniki 17 grudnia (ndz) od godz. 9.15.

 

 1. W naszej parafii wspólnota Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec na stół wigilijny mała świeca – 10 zł. duża – 20 zł.

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że akcja „Paczuszka dla Maluszka trwa do 18 grudnia. Przygotowane paczki dla wybranych obdarowanych prosimy o przynoszenie i składanie pod choinką przy ołtarzu św. Anny.

 

 1. Jeśli chcielibyśmy zgłosić chorych na wizytę księdza przed świętami zapraszamy do zakrystii, aby podać wszelkie informacje.

 

 1. Jak możemy zauważyć pojawiły się świece wotywne przy ołtarzach św. Anny i Matki Bożej. Jest to szczególny gest zapalenia płomienia, który symbolizuje naszą obecność i trwanie na modlitwie w różnych naszych intencjach. Ofiary składane przy tej okazji pragniemy przeznaczać na paramenty liturgiczne oraz czystość naszej świątyni.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Także do nabycia dwumiesięcznik wydawany przez Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne. Również dziś następuje ogólnopolska zbiórka do puszek Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: + Zofia Buśka, + Wanda Basior. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin,  zmarłych na skutek wojny, polecamy również Bożemu Miłosierdziu ekshumowanego i pochowanego w skwerze kapłańskim i sióstr zakonnych +ks. Ignacego Lape. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…