Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu  – 17.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu  – 17.12.2023 r.

 

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Jędrzej Polak. Rekolekcje potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 10.00/16.30 i 18.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek rano o godz. 9.30 popołudniu od godz. 16.00 i 17.30. Taca zebrana we wtorek będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty.

 

 1. Zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 7.00. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty w poniedziałek i piątek o godz. 18.00. W piątek podczas ostatnich rorat z dziećmi dokonamy instalacji relikwii bł. Rodziny Ulmów do kaplicy bocznej naszego kościoła.

 

 1. W naszej wspólnocie parafialnej pragniemy powitać ks. Marcina Woźniaka, który zgodnie z dekretem Bpa Diecezjalnego został oddelegowany do naszej parafii jako rezydent z misją pomocy duszpasterskiej w parafii Miłaków. Życzymy Mu dobrego pobytu w Kożuchowie i siły w posłudze pomocy choremu księdzu Ryszardowi.

 

 1. Po każdej mszy św. jest możliwość nabywania opłatków na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy przy tej okazji przeznaczymy na cele remontowe.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za złożenie ZAPROSZENIA na kolędę. Zgodnie z załączonym programem rozpoczynamy wizytę duszpasterską 27 grudnia.

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. W środę o godz. 9.00 zapraszamy do pomocy przy instalowaniu choinek a w piątek również godz. 9.00 do sprzątania naszej świątyni.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. Najbliższa niedzielę 24 grudnia to czas IV Niedzieli Adwentu i jednocześnie Wigilii – Przypominamy o konieczności uczestnictwa w niedzielnej mszy św. oraz w kolejny dzień świąteczny. Zachowajmy w naszych domach zwyczaje świąteczne, zatroszczmy się o duchowy wymiar tego świętowania. Przygotujmy nasze serca przez spowiedź, która w naszym kościele będzie podczas rekolekcji oraz codziennie 30 min przed mszą św. Podczas pasterek ofiary, które będą składane tradycyjnie przeznaczymy na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka w naszej diecezji.

 

 1. W naszej parafii pasterki będą w kościele parafialnym o godz. 21.00 (z udziałem dzieci – zapraszamy, aby przyszły do kościoła przebrane za pastuszków) 22.00 i 24.00 /
  W Lasocinie i Solnikach o godz. 21.00 / w Stypułowie godz. 24.00/

 

 1. W poniedziałek 25 grudnia msze św. w porządku niedzielnym

 

 1. We wtorek 26 grudnia – w II dzień świąt – w święto św. Szczepana msze św. w porządku niedzielnym.

 

 1. W naszej parafii wspólnota Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec na stół wigilijny mała świeca – 10 zł. duża – 20 zł.

 

 1. Pragniemy przypomnieć, że akcja „Paczuszka dla Maluszka trwa do jutra do 18 grudnia. W tym tygodniu przygotowane paczki trafią do wybranych obdarowanych. Już dziś w ich mieniu pragniemy wyrazić wdzięczność ofiarodawcą i wolontariuszom za dar wielkoduszności.

 

 1. Pojawiły się świece wotywne przy ołtarzach św. Anny i Matki Bożej. Jest to szczególny gest zapalenia płomienia, który symbolizuje naszą obecność i trwanie na modlitwie w różnych naszych intencjach. Ofiary składane przy tej okazji pragniemy przeznaczać na paramenty liturgiczne oraz czystość naszej świątyni.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Szczególne podziękowanie składamy za zbiórkę ubiegłotygodniową na cele inwestycyjne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: + Jerzy Giemza, +Mieczysław Jasiński, +Stanisław Marczak. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin,  zmarłych na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…