Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu  – 24.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu  – 24.12.2023 r.

 

 1. Po każdej mszy św. jest jeszcze możliwość nabywania opłatków na stół wigilijny.

 

 1. Dziś niedzielę 24 grudnia to czas IV Niedzieli Adwentu i jednocześnie Wigilii – Przypominamy o konieczności uczestnictwa w niedzielnej mszy św. oraz w kolejny dzień świąteczny. Zachowajmy w naszych domach zwyczaje świąteczne, zatroszczmy się o duchowy wymiar tego świętowania. Podczas pasterek ofiary, które będą składane tradycyjnie przeznaczymy na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka w naszej diecezji.

 

 1. W naszej parafii pasterki będą w kościele parafialnym o godz. 21.00 (z udziałem dzieci – zapraszamy, aby przyszły do kościoła przebrane za pastuszków) 22.00 i 24.00 /
  W Lasocinie i Solnikach o godz. 21.00 / w Stypułowie godz. 24.00/

 

 1. W poniedziałek 25 grudnia msze św. w porządku niedzielnym

 

 1. We wtorek 26 grudnia – w II dzień świąt – w święto św. Szczepana msze św. w porządku niedzielnym – taca przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze

 

 1. Dziękujemy serdecznie za złożenie ZAPROSZENIA na kolędę. Zgodnie z załączonym programem rozpoczynamy wizytę duszpasterską

 

27 grudnia. od godz. 10.00      Solniki i Lasocin, ul. Wolności

od godz. 16.00      ul. 22 Lipca blok 14, 16, 24, 34

28 grudnia. od godz. 10.00      Bielice, Cisów, Dziadoszyce, Zawada, Słocina, ul. 3 Maja, 9 Maja
od godz. 16.00      ul. 22 Lipca bloki 22, 36, 38

29 grudnia. od godz. 10.00      Czciradz bloki i domki i Drwalewice
                    od godz. 16.00      ul. 22 lipca bloki: 18, 20, 30, 40

30 grudnia. od godz. 10.00      Stypułów

Serdecznie prosimy o przygotowanie naszych domów na wizytę duszpasterską, w miarę możliwości prosimy o zabezpieczanie groźnych zwierząt – zwłaszcza, gdy ministranci będą wchodzić na Wasze posesje.

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Bożego Ciała.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas każdej mszy św. będziemy dziękować Bogu za miniony rok. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo na zakończenie roku. Podczas mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji parafian o pomyślność i otwarcie na Boże błogosławieństwo.

 

 1. Przypominamy, że od 1 stycznia w naszej parafii zmienia się porządek mszy św. niedzielnej i świątecznej. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 – pierwsza msza św. odprawiana będzie o godz. 8.00 – pozostałe zgodnie z dotychczasowym porządkiem. W Lasocinie msza niedzielna będzie odprawiana o godz. 9.00.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś świąteczne podwójne numery gazet.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Szczególne podziękowanie składamy wszystkim, którzy zatroszczyli się o przygotowanie dekoracji świątecznych w naszych kościołach. Dziękujemy za ofiarowanie, przywiezienie i przygotowanie choinek, dziękujemy za zadbanie o czystość, dziękujemy ks. Kamilowi oraz Rodzicom dzieci I Komunijnych za dekorację szopki w kościele parafialnym.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Mieczysław Koziołek, +Anna Tarnawska, +Sławomir Ozgowicz, +Maria Pleśnierowicz. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zmarłych na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…