Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela w Oktawie Narodzenie Pana Jezusa  – 31.12.2023 r.

Niedziela w Oktawie Narodzenie Pana Jezusa  – 31.12.2023 r.

1. Dziś niedziela 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas każdej mszy św. dziękujemy Bogu za miniony rok. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo na zakończenie roku.

1. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Przypominamy, że od jutra w naszej parafii zmienia się porządek mszy św. niedzielnej i świątecznej. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 – pierwsza msza św. odprawiana będzie o godz. 8.00 – pozostałe zgodnie z dotychczasowym porządkiem. W Lasocinie msza niedzielna będzie odprawiana o godz. 9.00.

1. Dziękujemy serdecznie za złożenie ZAPROSZENIA na kolędę. Zgodnie z załączonym programem rozpoczynamy wizytę duszpasterską

2 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca bloki 32, ul. Limanowskiego, Obywatelska, Nowogrodzka, Daszyńskiego, Pl. Zwycięstwa

3 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca bloki: 26, ul. Rynek, Klasztorna

4 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca bloki 28, ul. Dworcowa

5 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca domki, ul. Akacjowa, Klonowa, Kolonia Moniuszki, Zacisze, Jarzębinowa, Kącik Szczęścia, Osiedle Pod Lasem

Serdecznie prosimy o przygotowanie naszych domów na wizytę duszpasterską, w miarę możliwości prosimy o zabezpieczanie groźnych zwierząt – zwłaszcza, gdy ministranci będą wchodzić na Wasze posesje.

1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Św. Nepomucena – po mszy św. wieczornej nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy Przyjaciół Paradyża do wspólnej modlitwy o dar powołań. Po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w milczeniu.

1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź będzie podczas adoracji.

1. Księża odwiedzą chorych dopiero w pierwszą sobotę lutego.

1. W sobotę 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 7.30; o godz. 8.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna

1. W Trzech Króli msze w porządku niedzielnym. Szczególnie zapraszamy na mszę św. o godz. 12.30 – po mszy św. ruszy ulicami naszego miasta barwny korowód – Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do uczestnictwa.

1. Podczas każdej mszy św. będziemy święcić kadzidło i kredę, które będzie można nabyć u naszej scholii dziecięcej – ofiary przy nabywaniu kredy i kadzidła zasilą budżet duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zapraszamy za tydzień szczególnie na mszę św. na godz. 12.30, gdzie dzieci przygotowujące się do Komunii św. ze SP nr 1 wystawią jasełka. Po mszy św. nastąpi spotkanie formacyjne dla rodziców.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Mirosława Rak, +Kazimierz Markowski, +Zdzisław Kryc, +Stanisława Prawica, +Grażyna Mazurkiewicz. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zmarłych na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…