Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela w Oktawie Narodzenie Pana Jezusa  – 31.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela w Oktawie Narodzenie Pana Jezusa  – 31.12.2023 r.

 1. Dziś niedziela 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas każdej mszy św. dziękujemy Bogu za miniony rok. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo na zakończenie roku.

 

 1. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Przypominamy, że od jutra w naszej parafii zmienia się porządek mszy św. niedzielnej i świątecznej. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 – pierwsza msza św. odprawiana będzie o godz. 8.00 – pozostałe zgodnie z dotychczasowym porządkiem. W Lasocinie msza niedzielna będzie odprawiana o godz. 9.00.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za złożenie ZAPROSZENIA na kolędę. Zgodnie z załączonym programem rozpoczynamy wizytę duszpasterską

 

2 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca bloki 32, ul. Limanowskiego, Obywatelska, Nowogrodzka, Daszyńskiego, Pl. Zwycięstwa

3 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca bloki: 26, ul. Rynek, Klasztorna

4 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca bloki 28, ul. Dworcowa

5 stycznia    od godz. 16.00      ul. 22 lipca domki, ul. Akacjowa, Klonowa, Kolonia Moniuszki, Zacisze, Jarzębinowa, Kącik Szczęścia, Osiedle Pod Lasem

 

Serdecznie prosimy o przygotowanie naszych domów na wizytę duszpasterską, w miarę możliwości prosimy o zabezpieczanie groźnych zwierząt – zwłaszcza, gdy ministranci będą wchodzić na Wasze posesje.

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Św. Nepomucena – po mszy św. wieczornej nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy Przyjaciół Paradyża do wspólnej modlitwy o dar powołań. Po mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w milczeniu.

 

 1. W piątek zapraszamy do wspólnej adoracji ze wspólnotą Intronizacji od godz. 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź będzie podczas adoracji.

 

 1. Księża odwiedzą chorych dopiero w pierwszą sobotę lutego.

 

 1. W sobotę 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 7.30; o godz. 8.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna

 

 1. W Trzech Króli msze w porządku niedzielnym. Szczególnie zapraszamy na mszę św. o godz. 12.30 – po mszy św. ruszy ulicami naszego miasta barwny korowód – Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

 1. Podczas każdej mszy św. będziemy święcić kadzidło i kredę, które będzie można nabyć u naszej scholii dziecięcej – ofiary przy nabywaniu kredy i kadzidła zasilą budżet duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zapraszamy za tydzień szczególnie na mszę św. na godz. 12.30, gdzie dzieci przygotowujące się do Komunii św. ze SP nr 1 wystawią jasełka. Po mszy św. nastąpi spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Mirosława Rak, +Kazimierz Markowski, +Zdzisław Kryc, +Stanisława Prawica, +Grażyna Mazurkiewicz. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zmarłych na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…