Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła  – 28.01.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła  – 28.01.2024 r.

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża MB Bolesnej – natomiast intencja mszy św. zostanie odprawiona od Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich oddział w Kożuchowie za + ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca 1 lutego zapraszamy na msze świętą w intencji powołań kapłańskich, wyjątkowo na adorację w milczeniu zapraszamy od godz. 17.00 – z tej racji, że pierwszy piątek miesiąca pokrywa się z naszym odpustem parafialnym i odprawianymi mszami na filiach zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej właśnie w czwartek od godz. 17.00 podczas adoracji.

 

 1. Po mszy św. wieczornej wspólnota Przyjaciół Paradyża ma swoje spotkanie formacyjne.

 

 1. Pragniemy zapowiedzieć uroczystości odpustowe w naszej parafii 2 lutego w najbliższy piątek. Tego dnia msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00/10.00 i 18.00; na filiach Lasocin 15.30/Solniki 16.00/Stypułów 16.30/

Na tegoroczny odpust zaprosiliśmy Wikariusza Biskupiego Ks. Roberta Patro – Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii oraz Proboszcza parafii św. St. Kostki w Zielonej Górze. Ks. Robert  wygłosi słowo na mszach św. o godz. 10.00 i 18.00. Tego dnia pragniemy szczególnie omadlać wszystkie zgromadzenia zakonne w Dniu Życia Konsekrowanego – to szczególna nasza wdzięczność za obecność sióstr Elżbietanek w naszej parafii. Zabierzmy na mszę św. odpustową nasze gromnice. 2 lutego istnieje możliwość przyjęcia intencji mszalnej tzw. zbiorowej – odprawiona zostanie o godz. 18.00.

 

 1. W piątek kancelaria będzie nieczynna.

 

 1. W sobotę 3 lutego zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.

 

 1. Przed południem w sobotę księża odwiedzą swoich chorych.

 

 1. W niedzielę 4 lutego zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na msze na godz. 12.30, podczas której zostaną im poświęcone świece komunijne. Po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Dyonizy Laurentowski, +Krzysztof Filipek, +Stefania Zaremba, Wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zmarłych na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…