Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła  – 11.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła  – 11.02.2024 r.

 

 

 1. Dziś w niedzielę 11 lutego będziemy przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Diecezjalne Obchody Dnia Chorego. Gościmy Biskupa Diecezjalnego, kapłanów kapelanów, całe diecezjalne Seminarium Duchowne, zaproszony zespół muzyczny i innych gości. Biskup spotka się z chorymi naszej parafii, odwiedza nasz Kożuchowski DPS i odprawia mszę św. w intencji wszystkich chorych i pracowników służby zdrowia. Zapraszamy do kościoła na mszę św. na godz. 11.15 – prosimy o pomoc w transporcie dla osób chorych. Podczas tej mszy św. kapłani będą udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Już dziś prosimy o wyrozumiałość, gdyby msza św. o godz. 12.30 była z lekkim opóźnieniem.

 

 1. We wtorek 13 lutego zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po tracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.

 

 1. Środa popielcowa – 14 lutego – obowiązuje post ścisły – kancelaria będzie nieczynna.
  Msze św. będą odprawiane:

– w kościele parafialnym   godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00

– Lasocin                           godz. 15.30

– Solniki                            godz. 16.00

– Stypułów                        godz. 16.30

W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża MB Fatimskiej.

 

 

 1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00

 

 1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W tym roku podczas Drogi Krzyżowej będą nam towarzyszyć rozważania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy, aby przychodzić na drogę krzyżową z własnym krzyżem – tak, jak bywało to podczas spotkań z błogosławionym. Krzyże będą również do nabycia w środę popielcową w kościele. Podczas drogi krzyżowej ulicami miasta 22 marca zainstalujemy relikwie błogosławionego w kaplicy bocznej.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w kościele parafialnym   godz. 16.30 z udziałem dzieci

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

– Solniki                            godz. 17.30

– Stypułów                        po mszy św. o godz. 16.30

 

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne. Dziś też następuje w naszej diecezji zbiórka do puszek na potrzeby hospicjum.

 

 1. Przychylając się do apelu abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w całej Polsce odbywać się będzie w środę popielcową zbiórka do puszek jako pomoc dla Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas, na wsparcie na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały w wyniku wojny oraz na wsparcie uchodźców w Polsce znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Kazimiera Pawlik, +Mikołaj Zaręba, + Jadwiga Schoen. Wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zmarłych na skutek wojny, polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…