Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu  – 18.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu  – 18.02.2024 r.

 1. Dziś tj. 17 lutego – zapraszamy po mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa Słowem Bożym
 2. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża MB Gromnicznej.
 3. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00
 4. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W tym roku podczas Drogi Krzyżowej będą nam towarzyszyć rozważania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy, aby przychodzić na drogę krzyżową z własnym krzyżem.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w następującym porządku:

– w kościele parafialnym   godz. 16.30 z udziałem dzieci

godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych

– Solniki                            godz. 17.30

– Stypułów                        po mszy św. o godz. 16.30

 

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. ofiary składane przy okazji adoracji krzyża podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.
 2. W przyszłą niedzielę 25 lutego o godz. 19.00 rozpocznie się w salce II katecheza dla dorosłych. W tym miesiącu pod okiem Pani Marty Różyłowicz-Szeremeta – psychologa i terapeuty, zgłębimy temat skutków rozwodu na życie dziecka. Katechezę dedykujemy wszystkim, którzy pragną we własnym środowisku stać się w tym temacie pomocą i wsparciem. Nie musi Ciebie dotykać ten problem – ale może przez Ciebie komuś okażesz zrozumienie.
 3. Przy ołtarzu św. Anny i św. Józefa wyłożona została księga abstynencji – zachęcamy do wpisywania tej deklaracji. Jest tam również dekoracja wskazująca na post, modlitwę i jałmużnę. Nich te rzeczywistości przenikają ten czas postu – zachęcamy do jałmużny, która pozostawiona w ukryciu staje się zadośćuczynieniem za popełnione grzechy i naprawę krzywd. Przeznaczymy ją na dzieła charytatywne.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu również czasopismo Gość Extra w cenie 14 zł.
 5. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w śpiew podczas Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Wszystkie, osoby, które chciałyby włączyć się w śpiew zapraszamy na mszę wieczorną w przyszłą niedzielę na chór naszego kościoła.
 6. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Tacę z ubiegłego tygodnia przeznaczyliśmy na cele inwestycyjne.
 7. Przekazaliśmy do Caritas Diecezjalnej zbiórkę do puszek na Ukrainę w kwocie 2050zł.
 8. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych… „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…