Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu  – 25.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu  – 25.02.2024 r.

 

 1. Dziś tj. w niedzielę 25 lutego o godz. 19.00 rozpocznie się w salce II katecheza dla dorosłych. W tym miesiącu pod okiem Pani Marty Różyłowicz-Szeremeta – psychologa i terapeuty, zgłębimy temat skutków rozwodu na życie dziecka. Katechezę dedykujemy wszystkim, którzy pragną we własnym środowisku stać się w tym temacie pomocą i wsparciem. Nie musi Ciebie dotykać ten problem – ale może przez Ciebie komuś okażesz zrozumienie.

 

 1. We wtorek 27 lutego zapraszamy na eucharystię wieczorną wspólnotę Apostolatu Maryjnego – po mszy św. spotkanie formacyjne w salce.

 

 1. Również we wtorek 27 lutego o godz. 18.45 w kościele swoje spotkanie formacyjne ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania z kl. 7 SP – z grupy ks. Sebastiana

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00

 

 1. W piątek 1 marca szansa na spowiedź pierwszopiątkową podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej. Dzieci szczególnie zapraszamy na godz. 16.30 – po nabożeństwie udzielimy również Komunii św., aby wypełnić zobowiązanie przyjęcia komunii pierwszopiątkowej. Pozostałe nabożeństwa tradycyjnie o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych, w Solnikach o godz. 17.30 a w Stypułowie po mszy św. o godz.16.30. Przynośmy na Drogi Krzyżowe własne krzyże jako pomoce do modlitwy.

 

 1. Schola dziecięca zaprasza na próbę wszystkie dzieci chcące śpiewać w scholii w piątek o godz. 18.00

 

 1. W sobotę 2 marca zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.

 

 1. Przed południem w sobotę ks. Kamil odwiedzi swoich chorych. Natomiast Księża Wojciech i Sebastian odwiedzą chorych tydzień później tj. 9 marca. Zmiana ta jest podyktowana wyjazdem księży z naszymi ministrantami na turniej piłkarski. Ministrantom życzymy powodzenia w rozgrywkach.

 

 1. W sobotę 2 marca o godz. 18.00 odprawimy mszę św. zbiorową. Zachęcamy do ofiarowania swoich intencji w zakrystii.

 

 1. W przyszła niedzielę 3 marca zapraszamy dzieci przed I Komunią św. na godz. 12.15. Podczas mszy św. zostaną im poświęcone książeczki do nabożeństwa – a po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. ofiary składane przy okazji adoracji krzyża podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

 

 1. Przy ołtarzu św. Anny i św. Józefa wyłożona została księga abstynencji – zachęcamy do wpisywania tej deklaracji. Jest tam również dekoracja wskazująca na post, modlitwę i jałmużnę. Nich te rzeczywistości przenikają ten czas postu – zachęcamy do jałmużny, która pozostawiona w ukryciu staje się zadośćuczynieniem za popełnione grzechy i naprawę krzywd. Przeznaczymy ją na dzieła charytatywne.

 

 1. Zapowiadamy, że w naszej parafii w terminie 8-10 marca odbędzie się Kurs Przedmałżeński. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu również czasopismo Gość Extra w cenie 14 zł.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. Dziś w całej Polsce zbiórka do puszek na cele misyjne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: + Józef Mieluch, +Elżbieta Kubin, +Janina Ochota. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, zmarłych na skutek wojen. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…