Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu  – 03.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu  – 03.03.2024 r.

 

 1. Dziś tj. 3 marca zapraszamy dzieci przed I Komunią św. na godz. 12.15. Podczas mszy św. zostaną im poświęcone książeczki do nabożeństwa – a po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża Bożego Ciała. Po mszy św. nastąpi konferencja formacyjna i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Przez okres Wielkiego Postu modlitwa adoracyjna ze wspólnotą Intronizacji odbywać się będzie w czwartki od godz. 17.00

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na mszę św. wieczorną w intencji powołań. Po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu i spotkanie formacyjne Przyjaciół Paradyża.

 

 1. W najbliższy piątek 8 marca w naszej parafii rozpoczniemy weekendowy kurs przedmałżeński. Początek podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.00 – po niej katecheza. 9 marca katechezy od godz. 9.00 do godz. 14.00. Zakończenie 10 marca podczas mszy św. wieczornej godz. 18.00.

 

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. ofiary składane przy okazji adoracji krzyża podczas nabożeństwa przeznaczymy na dekorację kościoła do Triduum Paschalnego.

 

 1. Z racji Dnia Kobiet – składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia

 

 1. W terminie 8-9 marca włączymy się w ogólnopolską akcję Caritas „TAK POMAGAM” – tzn. zbiórka żywności w sklepach. Przy tej okazji dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, Wolontariuszom, Pracownikom sklepów w Kożuchowie i wszystkim ofiarodawcom za gest wparcia najuboższych.

 

 1. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas od przyszłego tygodnia rozprowadza świece tzw. „paschaliki” na stół Wielkanocny. Bóg zapłać za nabywanie świec w cenie 20 zł.

 

 1. Już dziś serdecznie zapraszamy na rekolekcje parafialne, które w naszej parafii odbędą się za dwa tygodnie od 17 do 20 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Grzybowski – ksiądz diecezji drohiczyńskiej gospodarz pustelni Zwiastowania w Poletyłach

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym tygodniu również czasopismo Gość Historia w cenie 12 zł.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Bożena Chrapko, +Julia Zakrzewska, +Stefania Trubiłowicz, +Józef Petela. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, zmarłych na skutek wojen. „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie…