Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

 

 

 1. Od dziś inicjujemy Nowennę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna potrwa do 24 marca.

 

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi ks. Robert Grzybowski – ksiądz diecezji drohiczyńskiej gospodarz pustelni Zwiastowania w Poletyłach. Cieszymy się Jego obecnością oraz Panów, którzy będą wspierać rekolekcjonistę w misji głoszenia.

 

 1. Dziś tj. 16 marca – zapraszamy po mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa Słowem Bożym – katechezę biblijną poprowadzi ks. Rekolekcjonista

 

 1. Jutro nauki zostaną wygłoszone na wszystkich mszach (nie będzie spowiedzi)

 

 1. Jutro tj. w niedzielę 17 marca o godz. 16.30 swoje spotkanie mają uczniowie dwóch grup z kl. 7 i 8 SP przygotowujący się do bierzmowania.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

 1. W niedzielę po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 ks. Rekolekcjonista poprowadzi III spotkanie w ramach katechez dla dorosłych – będziemy rozpatrywać temat „zagrożeń w życiu duchowym”

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę nauki będą podczas mszy o godz. 10.00/16.30/18.00/

 

 1. W poniedziałek 18 marca kancelaria przed południem będzie nieczynna – wraz z rekolekcjonistą w tym czasie będziemy posługiwać w szkole ponadgimnazjalnej nr 5.

 

 1. W poniedziałek po mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele nauka stanowa dla kobiet

 

 1. We wtorek po mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele nauka stanowa dla mężczyzn

 

 1. Szczególna okazja na spowiedź przy udziale księży z naszego dekanatu będzie we wtorek i środę od godz. 9.30/16.00/17.30.

 

 1. W czasie trwania rekolekcji pragniemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w pon/wt/śr/ od godz. 11.00 do godz. 16.30. Zachęcamy do wpisywania się w poszczególne godziny modlitwy, aby zachować ciągłość osób obecnych w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża św. MB Królowej

 

 1. W środę ofiary zebrane na tace przeznaczymy jako naszą wdzięczność za posługę rekolekcyjną.

 

 

 1. W środę po mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wyruszyć 22 marca w piątek po Drodze Krzyżowej na trasę w milczeniu i odosobnieniu. Będzie to spotkanie organizacyjne – dla wszystkich wychodzących jest ono obowiązkowe.

 

 1. Adoracja ze wspólnotą Intronizacji w czwartek od godz. 17.00

 

 1. W piątek 22 marca zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Tego dnia będzie tylko jednak Droga Krzyżowa, która wyruszy po mszy św. wieczornej. Niosąc osobiste krzyże w naszych rękach, będziemy również nieśli relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ostatnia stacja w kościele będzie jednocześnie instalacją relikwii w kaplicy bocznej.

 

 1. W piątek kancelaria będzie nieczynna

 

 1. Spowiedź w kościołach filialnych odbędzie się w następującym porządku: Stypułów – 22 marca w piątek o godz. 16.00 / Lasocin – niedziela 24 marca godz. 8.45 / Solniki – niedziela 24 marca godz. 9.30/

 

 1. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osoby chore, które przed świętami odwiedzimy z posługą sakramentalną.

 

 1. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece tzw. „paschaliki” na stół Wielkanocny. Bóg zapłać za nabywanie świec w cenie 20 zł.

 

 1. Dziś schola dziecięca rozprowadza palmy. Ofiary składane przy ich nabywaniu zasilą konto funduszu duszpasterskiego dzieci i młodzieży.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy celebrację Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej mszy św. świecimy palmy i odczytujemy Mękę Pańską. Wszystkich pragnących uczestniczyć we mszy św. o godz. 12.30 zachęcamy, aby zgromadzili się przy ratuszu o godz. 12.15 – tam rozpocznie się msza św. i ruszy uroczysta procesja z palmami. Podczas tej mszy św. rozstrzygniemy konkurs na najpiękniejszą palmę wykonaną własnoręcznie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W ubiegłym tygodniu tacę przeznaczyliśmy na cele inwestycyjne.

 

 1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Barda Śląskiego, sanktuarium wiary świętej w Kłodku i bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. Pielgrzymka jednodniowa wyjedzie z Kożuchowa 4 maja – koszt to 210 zł. – w tym: przejazd, bilety wstępu, obiad, ubezpieczenie. Zapisy wraz z zaliczą 100 zł w zakrystii.