Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

1. Od dziś inicjujemy Nowennę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna potrwa do 24 marca.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi ks. Robert Grzybowski – ksiądz diecezji drohiczyńskiej gospodarz pustelni Zwiastowania w Poletyłach. Cieszymy się Jego obecnością oraz Panów, którzy będą wspierać rekolekcjonistę w misji głoszenia.

1. Dziś tj. 16 marca – zapraszamy po mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa Słowem Bożym – katechezę biblijną poprowadzi ks. Rekolekcjonista

1. Jutro nauki zostaną wygłoszone na wszystkich mszach (nie będzie spowiedzi)

1. Jutro tj. w niedzielę 17 marca o godz. 16.30 swoje spotkanie mają uczniowie dwóch grup z kl. 7 i 8 SP przygotowujący się do bierzmowania.

1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

1. W niedzielę po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 ks. Rekolekcjonista poprowadzi III spotkanie w ramach katechez dla dorosłych – będziemy rozpatrywać temat „zagrożeń w życiu duchowym”

1. W poniedziałek, wtorek i środę nauki będą podczas mszy o godz. 10.00/16.30/18.00/

1. W poniedziałek 18 marca kancelaria przed południem będzie nieczynna – wraz z rekolekcjonistą w tym czasie będziemy posługiwać w szkole ponadgimnazjalnej nr 5.

1. W poniedziałek po mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele nauka stanowa dla kobiet

1. We wtorek po mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele nauka stanowa dla mężczyzn

1. Szczególna okazja na spowiedź przy udziale księży z naszego dekanatu będzie we wtorek i środę od godz. 9.30/16.00/17.30.

1. W czasie trwania rekolekcji pragniemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w pon/wt/śr/ od godz. 11.00 do godz. 16.30. Zachęcamy do wpisywania się w poszczególne godziny modlitwy, aby zachować ciągłość osób obecnych w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

1. W środę modlitwę różańcową o godz. 17.30 poprowadzi Róża św. MB Królowej

1. W środę ofiary zebrane na tace przeznaczymy jako naszą wdzięczność za posługę rekolekcyjną.

1. W środę po mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wyruszyć 22 marca w piątek po Drodze Krzyżowej na trasę w milczeniu i odosobnieniu. Będzie to spotkanie organizacyjne – dla wszystkich wychodzących jest ono obowiązkowe.

1. Adoracja ze wspólnotą Intronizacji w czwartek od godz. 17.00

1. W piątek 22 marca zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Tego dnia będzie tylko jednak Droga Krzyżowa, która wyruszy po mszy św. wieczornej. Niosąc osobiste krzyże w naszych rękach, będziemy również nieśli relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ostatnia stacja w kościele będzie jednocześnie instalacją relikwii w kaplicy bocznej.

1. W piątek kancelaria będzie nieczynna

1. Spowiedź w kościołach filialnych odbędzie się w następującym porządku: Stypułów – 22 marca w piątek o godz. 16.00 / Lasocin – niedziela 24 marca godz. 8.45 / Solniki – niedziela 24 marca godz. 9.30/

1. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osoby chore, które przed świętami odwiedzimy z posługą sakramentalną.

1. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece tzw. „paschaliki” na stół Wielkanocny. Bóg zapłać za nabywanie świec w cenie 20 zł.

1. Dziś schola dziecięca rozprowadza palmy. Ofiary składane przy ich nabywaniu zasilą konto funduszu duszpasterskiego dzieci i młodzieży.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy celebrację Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej mszy św. świecimy palmy i odczytujemy Mękę Pańską. Wszystkich pragnących uczestniczyć we mszy św. o godz. 12.30 zachęcamy, aby zgromadzili się przy ratuszu o godz. 12.15 – tam rozpocznie się msza św. i ruszy uroczysta procesja z palmami. Podczas tej mszy św. rozstrzygniemy konkurs na najpiękniejszą palmę wykonaną własnoręcznie.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W ubiegłym tygodniu tacę przeznaczyliśmy na cele inwestycyjne.

1. Kamil organizuje pielgrzymkę do Barda Śląskiego, sanktuarium wiary świętej w Kłodku i bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. Pielgrzymka jednodniowa wyjedzie z Kożuchowa 4 maja – koszt to 210 zł. – w tym: przejazd, bilety wstępu, obiad, ubezpieczenie. Zapisy wraz z zaliczą 100 zł w zakrystii.