Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela wielkanocna – 28 IV 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V niedziela wielkanocna – 28 IV 2024 r.

 

 1. Dziś tj. 28 kwietnia w naszej parafii odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych. Po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w salce odbędzie się spotkanie poprowadzone przez Panią Annę Kobylińską – prowadzącą w Zielonej Górze gabinet psychoterapii – Jestem. Konferencja zatytułowana: „Teściowie – szansa i piąte koło u wozu”

 

 1. W środę 1 maja we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika intencja Róży MB Gromniczej zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 7.00. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w środę 8 maja.

 

 1. Od środy zaczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40 – Nabożeństwo będzie bez czytanek majowych, abyśmy podczas mszy św. mogli mówić homilię – zwłaszcza zależy nam na obecności i animacji dzieci, które będą prawie przez cały maj przeżywać swój biały tydzień w poszczególnych grupach.

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na mszę św. wieczorną 2 maja w intencji powołań. Po mszy św. półgodzinna adoracja w milczeniu i spotkanie formacyjne Przyjaciół Paradyża

 

 1. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – msze św. w Kożuchowie o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00 – zapraszamy na Eucharystię w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych na godz. 12.00. O godz. 17.00 w Zamku koncert patriotyczny. W kościołach filialnych – porządek mszy św. niedzielny.
 2. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca 3 maja adoracja ze wspólnotą intronizacji od godz. 17.00 podczas adoracji szansa na spowiedź pierwszopiątkową

 

 1. W piątek 3 maja kancelaria będzie nieczynna

 

 1. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka do Barda Śląskiego, Kłodzka oraz Wambierzyc. Zbiórka na PKS w Kożuchowie o godz. 6:45. Osoby, które nie podały jeszcze wszystkich danych oraz nie dokonały wypłaty zaliczki proszone są o kontakt z ks. Kamilem.

 

 

 1. W sobotę 4 maja zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wspólna modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających rozpocznie się o godz. 6.30; o godz. 7.00 nastąpi msza św. i po niej 15 minutowa medytacja biblijna.

 

 1. W sobotę 4 maja przypada również wspomnienie św. Floriana – pragniemy pamiętać o Druhach z OSP posługujących na terenie naszej parafii. Już dziś wyrażamy naszą wdzięczność za ich gotowość do niesienia pomocy.

 

 1. Księża odwiedzą swoich chorych w następującym porządku: ks. Kamil w czwartek 2 maja. ks. Wojciech w sobotę 4 maja, a ks. Sebastian w sobotę 11 maja. Zmiany podyktowane są wyjazdami z ministrantami oraz pielgrzymką.

 

 1. Za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Młodzież z gr. ks. Wojciecha przyjmie sakrament bierzmowania 7 maja. Z tej racji grupa ta ma obowiązkową próbę w Nowym Miasteczku w kościele Opatrzności Bożej w najbliższą niedzielę 5 maja o godz. 18.00. Tam również młodzież skorzysta ze spowiedzi. Natomiast w naszej parafii w poniedziałek 6 maja podczas mszy wieczornej poświęcone zostaną dla nich i wręczone krzyże do bierzmowania.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Jan Bruchal, +Maria Magiera. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie