Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela wielkanocna – 5 V 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI niedziela wielkanocna – 5 V 2024 r.

 

 1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40. W najbliższych dniach podczas majowego pragniemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo pracy na roli.

 

 1. Dziś tj. 5 maja po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Przypominamy, że młodzież z gr. ks. Wojciecha przyjmie sakrament bierzmowania 7 maja – w najbliższy wtorek. Z tej racji grupa ta ma obowiązkową próbę dziś tj. 5 maja w Nowym Miasteczku w kościele Opatrzności Bożej o godz. 18.00. Tam również młodzież skorzysta ze spowiedzi. Natomiast w naszej parafii jutro tj. w poniedziałek 6 maja podczas mszy wieczornej poświęcone zostaną dla nich i wręczone krzyże do bierzmowania.

 

 1. W środę 8 maja w uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski modlitwę różańcową do godz. 17.00 poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych nastąpi po mszy św.

 

 1. Od piątku do nabożeństw majowych dołączymy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Już dziś zapowiadamy, że 19 maja – niedzielna msza św. wieczorna o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kościele pw. Ducha Św. przy ul. 1 Maja. Od godz. 17.00 będzie tam również czuwanie modlitewne.

 

 1. Sebastian odwiedzi swoich chorych w sobotę 11 maja.

 

 1. Pragniemy ucieszyć się wydarzeniem I Komunii św. w naszej parafii. Już za tydzień w kościele parafialnym o godz. 12.30 do I Komunii św. przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, a w kolejną niedzielę 19 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Módlmy się za dzieci i ich rodziny o dobre przygotowanie tych uroczystości. Aby udostępnić większą ilość miejsc w kościele zapraszamy drogich parafian o wybór innej godz. mszy św. niż 12.30.

 

 1. W naszej diecezji cieszymy się święceniami diakonatu – 18 maja o godz. 11.00 w konkatedrze zielonogórskiej świecenia diakonatu przyjmie kl. Jakub Błażyński z parafii z Otynia oraz kl. Jakub Cieplak z Sulęcina. Natomiast 25 maja o godz. 11.00 w katedrze gorzowskiej dk. Michał Kowalewski z Międzyrzecza otrzyma święcenia prezbiteratu. Szczegółowy komunikat dotyczący święceń jest wywieszony w gablocie. Polecamy modlitwom kandydatów do święceń i modlimy się o nowe powołania.

 

 1. W sobotę 11 maja obchodzimy rocznicę 900 lat powstania biskupstwa lubuskiego. Szczegóły i plan wydarzeń, które będą miały miejsce w Ośnie Lubuskim – na plakacie w gablocie.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace, za te, które wpływają na konto parafialne. W przyszłym tygodniu taca jest inwestycyjną.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Ryszard Turski. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie