Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie – 12 V 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie – 12 V 2024 r.

 

 1. Trwamy w miesiącu maryjnym – zapraszamy na nabożeństwa majowe, które rozpoczynają się codziennie o godz. 17.40. w tym tygodniu w trakcie nabożeństw odmawiamy również nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.

 

 1. Pragniemy ucieszyć się wydarzeniem I Komunii św. w naszej parafii dziś o godz. 12.30 do I Komunii św. przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, a w kolejną niedzielę 19 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Módlmy się za dzieci i ich rodziny o dobre przygotowanie tych uroczystości. Aby udostępnić większą ilość miejsc w kościele zapraszamy drogich parafian o wybór innej godz. mszy św. niż 12.30.

 

 1. Jutro tj. w poniedziałek 13 dzień miesiąca – zapraszamy do pierwszego w tym roku nabożeństwa Fatimskiego. O godz. 17.40 odmówimy nabożeństwo majowe – o godz. 18.00 odbędzie się msza św. – po mszy św. przejdziemy procesją fatimską – przez ul. Spacerową – odmawiając różaniec. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, oraz do wypisania na kartce intencji modlitewnych, które można zostawić na ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. We wtorek 14 maja zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci a także przez wstawiennictwo Matki Najświętszej w nabożeństwie majowym. Modlitwą o godz. 17.30 pragniemy wesprzeć wszystkich pogrążonych w żałobie po stracie swoich bliskich. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszej parafii za zmarłych w minionym miesiącu.

 

 1. We wtorek po mszy św. wieczornej ok godz. 18.45 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z gr. ks. Sebastiana – uczniowie 7 klasy SP

 

 1. W środę 15 maja modlitwę różańcową do godz. 17.00 poprowadzi Róża Bożego Ciała.

 

 1. W czwartek 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Zapraszamy tego dnia do szczególnej modlitw w intencji naszej Ojczyzny.

 

 1. W sobotę 18 marca – zapraszamy po mszy św. wieczornej na spotkanie z cyklu Lectio Divina – modlitwa Słowem Bożym.

 

 1. W przyszłą niedzielę 19 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. Zapowiadamy, za tydzień niedzielna msza św. wieczorna o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kościele pw. Ducha Św. przy ul. 1 Maja. Od godz. 17.00 będzie tam również czuwanie modlitewne.

 

 1. 16 czerwca odbędzie się X Rodzinny Festyn Parafialny. Tradycyjnie już prosimy o przynoszenie wartościowych rzeczy, które możemy wystawić na „pchlim targu” oraz które posłużą jako nagrody dla darczyńców wspierających remont kościoła przez zakup cegiełek podczas festynu. Przedmioty na „pchli targ” i nagrody można przynosić w piątki do salki parafialnej bezpośrednio po mszy św. wieczornej oraz do Przedszkoli nr I i III, do Przedszkola prowadzonego przez Siostry Elżbietanki oraz do przychodni prowadzonej przez Państwa Dusza. Naszą prośbę do firm i instytucji tradycyjnie skierowaliśmy oddzielnymi pismami – już teraz dziękujemy za okazane wsparcie.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tace oraz za te, które wpływają na konto parafialne. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

 1. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przedłożyła dokument, który wywiesiliśmy w całości na tablicy ogłoszeń. Informuje on o inicjatywie papieża Franciszka o Pierwszych Światowych Dniach Dzieci, które będą obchodzone 25 i 26 maja. W świetle tych dni Rada Stała przypomina niezmienną naukę o ochronie życia. Przypomina nauczanie o godności człowieka i konieczności obrony każdego istnienia – zwłaszcza bezbronnych dzieci pod sercem matek.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przygotowaliśmy nowe półki na prasę katolicką. Jako parafia jesteśmy zobowiązani do kolportażu prasy, za którą co tydzień płacimy. Każdego tygodnia zostaje nam niezakupiona prasa – dlatego na niższych pólkach wyłożone są czasopisma, które każdy może zabrać bez opłaty lub za symboliczną ofiarę.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan odwołał do wieczności: +Krystyna Warchoł, +Andżelika Dobrucka, +Kazimiera Śnieg. Polecamy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych „Wieczny Odpoczynek Racz im dać Panie